Laboratorium

GOŚ Łódź: trwa ogólnopolskie seminarium laborantów

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 listopada 2022 11:42

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi gości blisko stu specjalistów z całej Polski, którzy na zaproszenie firmy Hach, przybyli na seminarium poświęcone problematyce laboratoryjnej w branży wodociągowo – kanalizacyjnej.

Podczas seminarium jego uczestnicy zapoznają się z tematyką weryfikacji metody pobierania próbek ścieków zgodnie z nową normą ISO 5667, pomiarem mętności zgodnie z nową dyrektywą PE w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia, a także wysłuchają wykładu o spójności pomiarowej w badaniach analitycznych.

Prelegentami i ekspertami jednocześnie są Katarzyna Ulas (ekspert Wodociągowiec.pl), Bartłomiej Wojtyra oraz Wojciech Kupś.

Na seminarium obecny jest także Wodociągowiec.pl, w którego imieniu wystąpi Szymon Różański, który podzieli się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem ze współpracy z Regulatorem, PGW Wody Polskie, w zakresie procesu zatwierdzania taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków

Organizatorem seminarium jest firma Hach, znana w branży laboratoryjnej z innowacyjnych produktów, ale przede wszystkim z wprowadzania na rynek nowych technik i technologii w zakresie odczynników, wzorców do analizy wody i ścieków, szeroko pojętych rozwiązań procesowych, jak również rozwiązań produktowych w analityce wody i ścieków, takich jak spektrofotometry, kolorymetry, mętnościomierze, titratory, czy też urządzenia do pomiarów elektrochemicznych.

Organizator seminarium znany jest także ze wsparcia, jakie udziela przedsiębiorstwom wodociągowo - kanalizacyjnym poprzez organizowanie szkoleń, kursów i konferencji, takich właśnie jak to dzisiejsze.

Firma Hach jest także częstym partnerem cyklu spotkań weebinaryjnych pod nazwą Kawa z ekspertem, organizowanych wspólnie przez Wodociagowiec.pl i Codifive.

Z tego miejsca już dzisiaj zapraszamy na Kawę z ekspertem, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 6 grudnia o godz. 10.00 i w całości poświęcona zostanie tematyce laboratoryjnej. Tematem bowiem naszego najbliższego weebinarium będą Badania biegłości jako kluczowe działanie w laboratorium - interpretacja raportów, monitorowanie kompetencji pracowników, sprawdzanie, walidowanie procedur badawczych”.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 listopada 2022 11:42
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Deszczówka musi zostać w…

  Łódzki ZWIK zaostrza wymagania dla projektantów

  Nowy dyrektor IMGW

  Został nim prof. dra hab. Roberta Czerniawski

  Pełne ręce roboty pracow…

  Do końca roku jest co robić

  Ruda Śląska: nowa przepo…

  Koszt budowy ponad 5,7 mln zł