Laboratorium

GOŚ Łódź: trwa ogólnopolskie seminarium laborantów

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 listopada 2022 11:42

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi gości blisko stu specjalistów z całej Polski, którzy na zaproszenie firmy Hach, przybyli na seminarium poświęcone problematyce laboratoryjnej w branży wodociągowo – kanalizacyjnej.

Podczas seminarium jego uczestnicy zapoznają się z tematyką weryfikacji metody pobierania próbek ścieków zgodnie z nową normą ISO 5667, pomiarem mętności zgodnie z nową dyrektywą PE w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia, a także wysłuchają wykładu o spójności pomiarowej w badaniach analitycznych.

Prelegentami i ekspertami jednocześnie są Katarzyna Ulas (ekspert Wodociągowiec.pl), Bartłomiej Wojtyra oraz Wojciech Kupś.

Na seminarium obecny jest także Wodociągowiec.pl, w którego imieniu wystąpi Szymon Różański, który podzieli się z uczestnikami wiedzą i doświadczeniem ze współpracy z Regulatorem, PGW Wody Polskie, w zakresie procesu zatwierdzania taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków

Organizatorem seminarium jest firma Hach, znana w branży laboratoryjnej z innowacyjnych produktów, ale przede wszystkim z wprowadzania na rynek nowych technik i technologii w zakresie odczynników, wzorców do analizy wody i ścieków, szeroko pojętych rozwiązań procesowych, jak również rozwiązań produktowych w analityce wody i ścieków, takich jak spektrofotometry, kolorymetry, mętnościomierze, titratory, czy też urządzenia do pomiarów elektrochemicznych.

Organizator seminarium znany jest także ze wsparcia, jakie udziela przedsiębiorstwom wodociągowo - kanalizacyjnym poprzez organizowanie szkoleń, kursów i konferencji, takich właśnie jak to dzisiejsze.

Firma Hach jest także częstym partnerem cyklu spotkań weebinaryjnych pod nazwą Kawa z ekspertem, organizowanych wspólnie przez Wodociagowiec.pl i Codifive.

Z tego miejsca już dzisiaj zapraszamy na Kawę z ekspertem, która odbędzie się w najbliższy wtorek, 6 grudnia o godz. 10.00 i w całości poświęcona zostanie tematyce laboratoryjnej. Tematem bowiem naszego najbliższego weebinarium będą Badania biegłości jako kluczowe działanie w laboratorium - interpretacja raportów, monitorowanie kompetencji pracowników, sprawdzanie, walidowanie procedur badawczych”.

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 listopada 2022 11:42
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Inwestycja ze wsparciem …

  Rozbudują oczyszczalnię w Legnicy

  Nowelizacja Ustawy KSH v…

  Kawa z ekspertem: wtorek, 25 października 2022 godz. 10.00

  Bogatyńskie Wodociągi i.…

  - Trzeba jasno powiedzieć to najważniejszy obowiązek przygotowania dobrego dla miesz…

  Jubileusz Wodociągów Mia…

  „Bielany” dostarczają wodę od 123 lat