Działalność bieżąca

Kanalizacja to nie śmietnik

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 12 grudnia 2024 20:55

Wodociągi Jworzno ruszyły z kolejną kampanią edukacyjną."Dziś z apelem do wszystkich użytkowników kanalizacji sanitarnej - czytamy w komunikacie Spółki - Prosimy pamiętać, aby do toalety wrzucać tylko papier toaletowy. Żadne chusteczki, pampersy, czy podpaski nie powinny trafiać do urządzeń i przewodów kanalizacyjnych. Ich nagromadzenie i spiętrzenie powoduje zatory i przytkanie kanalizacji, skutkujące wyciekiem ścieków na posesje lub drogę".

Elementy stałe w kanalizacji wpływają także negatywnie na pracę pomp na pompowniach. Pompownie gwarantują odbiór ścieków z osiedli, zlewni oraz ich dalszy transport na oczyszczalnię.

Uszkodzona pompa, w którą zawinęły się tekstylia, pampersy czy podpaski, wstrzymuje pracę pompowni na kilka godzin, a czasem i dni. Naprawa, czy wymiana pompy to kosztowne przedsięwzięcie.

Dlatego apelujemy o NIE WYRZUCANIE do toalety i kanalizacji:

ręczników papierowych

chusteczek nawilżających

pampersów i podpasek

żwiru dla kota

gruzu budowlanego

resztek jedzenia

oleju po smażeniu potraw

leków

igieł

starych farb i lakierów.

Poniżej publikujemy zdjęcia z ostatniej awarii pompy, do jakiej doszło na przepompowni w ulicy Traugutta - dodają Wodociągi Jaworzno - Elementy higieniczne wkręciły się w wirniki pompy, trwale ją blokując. W skutek tego obiekt przestał tłoczyć zużytą wodę, ścieki z gospodarstw domowych i zakładów przemysłowych do oczyszczalni.

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 12 grudnia 2024 20:55
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Opis Przedmiotu Zamówien…

    Kawa z ekspertem: wtorek, 18 kwietnia 2023 godz. 10.00

    .

    Wesołych Świąt Wodociągowcy

    Pomoc z „Wrocławia” dla …

    Dostarczyli zagęszczony osad na oczyszczalnię

    Spójny i dynamiczny rozw…

    NFOŚiGW: 1 mld 50 mln euro na kanalizację i 200 mln euro na wodę