Inwestycje

Krotoszyn: Panele fotowoltaiczne na SUW

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 22 lutego 2022 16:33

Kolejna spóła inwestuje w zieloną energię

Krotoszyn: Panele fotowoltaiczne na SUW

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Krotoszynie (woj. wielkopolskie) podpisało umowę z wykonawcą, który zainstaluje na trzech stacjach uzdatniania wody panele fotowoltaiczne. Wartość inwestycji to 570 tys. zł. 

Wykonawcą inwestycji będzie firma SolarSpot S.A. z Komornik, która została wyłoniona w ramach ogłoszonego postępowania przetargowego. Firma ta posiada doświadczenie w realizacji tego typu inwestycji. Spółka zainstalowała między innymi instalację fotowoltaiczną dla gdańsko-sopockiej hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena. Moc całej instalacji wyniosła 99,63kW. Zostaną one zainstalowane na terenie SUW w miejscowościach: Baszyny, Chwaliszew i Raciborów.

„Budowa trzech nowych instalacji jest kolejnym etapem rozwoju systemu pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. W poprzednich latach Spółka zrealizowała budowę instalacji fotowoltaicznych na oczyszczalni ścieków, stacji uzdatniania wody w Zdunach oraz przepompowniach wody w Jasnym Polu i Biadkach. W tej chwili dysponujemy instalacjami o łącznej mocy 480kw.Po wykonaniu nowych instalacji wartość ta zwiększy o kolejne 150kW.”- informuje PGKiM w Krotoszynie.

Eksploatowane już instalacje finansowane były z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Spółka liczy, że teraz też uda się pozyskać dofinansowanie ze środków Funduszu w Poznaniu.

Wartość inwestycji wynosi: 570.640,79 zł brutto. Umowę z wykonawcą podpisano 9 lutego, a termin realizacji zadania to 31.03.2022 r.

Wchodzący w skład PGKiM w Krotoszynie Zakład Wodociągów i Kanalizacji administruje siecią wodociągową o długości blisko 350 kilometrów. Dostarcza wodę dla blisko 7 tysięcy odbiorców (nie licząc wsi poza terenem gminy Krotoszyn), z czego ponad 6,3 tysiąca to gospodarstwa domowe. roku 1993 oddano do użytku mechaniczną część oczyszczalni ścieków. Część biologiczną oddano do eksploatacji w roku 1995. W chwili obecnej oczyszczalnia może oczyścić 8000 m3 ścieków dopływających w ciągu doby. Istnieje techniczna możliwość rozbudowy oczyszczalni do przepustowości 32000 m3 na dobę.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: PGKiM Krotoszyn

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 22 lutego 2022 16:33
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Trudny weekend PWiK w Go…

    Gorzów: os. Staszica, ul. Myśliborska, Olimpijska i Gwiaździsta bez wody

    Umowę podpisali na targa…

    MPWiK Piekary Śląskie: Będzie nowe WUKO

    Umocniony wał na Kanale …

    Inwestycja Zarządu Zlewni w Stargardzie

    Śluza przekopu po testach

    Budowa kanału na Mierzei Wiślanej