Działalność bieżąca

Leszno: na SUW w Zaborowie nie brakuje atrakcji

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 marca 2023 09:15

Na  najstarszej Stacji Uzdatniania Wody Zaborowo w Lesznie nie brakuje atrakcji dla dzieci, które odwiedzają to miejsce. Organizowane tam są od stycznia zajęcia edukacyjne.

Celem tych edukacyjnych zajęć jest promowanie szacunku dla środowiska naturalnego,(szczególnie dla najcenniejszego zasobu naszej Planety jakim jest woda), poszerzanie wiedzy na temat środowiska naturalnego oraz pobudzenie zachowań proekologicznych. Każdy z uczestników otrzymuje  nowość edukacyjną, książeczkę "EKO-PRZYSTANEK. Chronimy przyrodę, dbamy o wodę" zrealizowaną dzięki dofinansowaniu że środków Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Zajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem.

Bardzo miło nam poinformować, iż odkąd uruchomiliśmy kalendarz terminów zajęć edukacyjnych od 9 stycznia br. odwiedziły nas już 523 osoby, w tym 22 grupy zorganizowane. To dla nas wielka radość i powód do dumy, że edukacja ekologiczna prowadzona przez Wodociągi Leszczyńskie cieszy się tak dużym zainteresowaniem- informują Wodociągi Leszczyńskie.

Tylko w mijającym tygodniu odwiedziły SUW Zaborowo 3 sympatyczne grupy dzieci z Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Lesznie.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Leszczyńskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 20 marca 2023 09:15
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Eksploatacja pomp poza z…

  Dr inż. Witold Lorenz: kawiatacja to istotne zagrożenie dla żywotności pomp

  Dziś obchodzimy Światowy…

  Każde działanie, bez względu na to, jak małe – ma znaczenie

  Warszawa: ciekawy sposób…

  Warszawa: ciekawy sposób na dodatkową retencję

  11 listopada

  Narodowe Święto Niepodległości