Awarie

Naprawią 130 włazów i studzienek

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 lipca 2021 20:25

ZDM w Warszawie poprawia komfort na drogach

Naprawią 130 włazów i studzienek

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie rozstrzygnął właśnie przetarg na wymianę i naprawę włazów i studzienek. Umowa zakłada wymianę ok. 130 tych elementów infrastruktury.

Nie tylko dziury i koleiny denerwują kierowców. Mocno irytujące są również zapadnięte lub wystające włazy i studzienki. Źle wpływają na zawieszenie samochodów, a przede wszystkim mogą powodować niebezpieczeństwo na drodze. Ich regulacja jest więc jednym z naszych corocznych zadań, aby poprawić komfort zmotoryzowanym uczestnikom ruchu.

Jak informuje warszawski ZDM, w tym roku naprawę przeprowadzą dwie firmy. Po stronie wschodniej Warszawy przeprowadzi ją Gruppo Bitumi Poland z Ząbek, po stronie zachodniej – Eurokan z Sośnicowic. Wyregulowanych zostanie ok. 130 włazów i wpustów. Ich lista będzie opracowywana na bieżąco, natomiast część odcinków dróg, na których planujemy regulację urządzeń, jest już ustalonych. Prace będą prowadzone na kilkudziesięciu ulicach, m.in. na Światowida i al. Waszyngtona. W pierwszej kolejności naprawione zostaną te urządzenia, które w wyniku zmian temperatur i nacisków uległy największej degradacji.

„Roboty będziemy rozpoczynać od oceny stopnia uszkodzenia włazu lub studzienki, aby przyjąć odpowiednią technologię, za pomocą której dokonamy naprawy. Kolejnym krokiem będzie wycięcie fragmentów nawierzchni po okręgu wokół włazu, a następnie jego regulacja lub wymiana na nowy, jeśli zajdzie taka konieczność”- czytamy na stronie ZDM.

 Obecne technologie regulacji włazów i wpustów pozwalają na przeprowadzenie prac nawet krócej niż w godzinę. Wszystko jednak zależy też od innych czynników, takich jak np. warunki atmosferyczne, stan zwieńczenia urządzenia pod pokrywą czy dostęp do studzienki- podkreśla ZDM.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: ZDM Warszawa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 lipca 2021 20:25
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  „Kawa z ekspertem”

  Webinar z Grzegorzem Gałabudą

  Elektromobilność w firmie

  Tanio ładujesz. Tanio podróżujesz. Kia Elektryczna lub Hybrydowa Plug-in

  2 km sieci sanitarnej

  Starogard Gdański inwestuje w kanalizację

  Czy tłuszcze z kuchni mo…

  Szprostawskie Wodociągi i Kanalizacja informują