Pozostałe

Naukowy piknik w Chodzieży

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 27 września 2023 20:17

Spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży już po raz ósmy współorganizowała  Piknik naukowy w Chodzieży. W tym roku hasłem przewodnim była natura.  Odmieniana na stoiskach przez wszystkie przypadki, prezentowana często w sposób zaskakujący. 

 

 

„Nasza Spółka postawiła na małą retencję. Co to jest i czemu służy? Dlaczego i jak oszczędzać oraz zagospodarowywać na swoich nieruchomościach deszczówkę? Jakie konkretne rozwiązania zastosować? O tym wszystkim odwiedzający piknik mogli dowiedzieć się na naszym stoisku. „Z deszczu do beczki”- od teorii po praktykę. Oprócz tego, każdy eksperymentalnie mógł przekonać się jaki wpływ na spływ  wody ma rodzaj nawierzchni jaką stosujemy na naszych posesjach czy osiedlach.  To elementy większej kampanii, w ramach której realizujemy m.in. projekt „Utworzenie aplikacji, filmu animowanego, przewodnika po małej retencji i mobilnego stoiska – edukacja mieszkańców Miasta i Gminy Chodzież w zakresie gospodarowania wodami opadowymi i roztopowymi” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu”- relacjonuje przebieg Pikniku w mediach społecznościowych MWiK w Chodzieży.

Duże zainteresowanie wzbudzał przyczajony pod wodociągowym namiotem bóbr-  Mistrz inżynierii wodnej i niedościgły ekspert od retencji. To on będzie  towarzyszył  podczas kolejnych zajęć edukacyjnych dotyczących zagospodarowywania wód opadowych, które Spółka ma zamiar kontynuować.

Oczywiście w trakcie Pikniku MWiK prezentowała również nowoczesne rozwiązania i sprzęt jaki stosuje w codziennej pracy.  Przed namiotem stał specjalistyczny samochód z zabudową do czyszczenia kanalizacji sanitarnej  i deszczowej, który cieszył się dużym zainteresowaniem zwiedzających.

Jak co roku nie zabrakło również zakątka dla najmłodszych z grami i zabawami. MWiK częstowało wszystkich chętnych kranówką, przekonując do jej picia. A że panował upał to woda z kranu cieszyła się ogromną popularnością. Spółka liczy, że taki trend utrzyma się na stałe.

Źródło: MWiK w Chodzież/Fb

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

KATARZYNA ULAS Dodany dnia: 27 września 2023 20:17
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Tak w Szczecinie walczą …

  ZWiK dolewa wodę do jeziora Głębokiego

  5-letni Gracjan zaprojek…

  Świebodzin: Odbiór auta w przedszkolu

  Komunikację należy budow…

  Łukasz Piotr Szeląg o komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej Firmy w dobie kryzysu

  Aquanet rusza z nową kam…

  Poznań: “Nie popłyń”