Działalność bieżąca Obsługa klienta

Nietypowa akcja w Szczecinie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:39

Nietypowa akcja w Szczecinie 

„Strażacy” z wodociągów gasili pojazd

Nietypową interwencję podjęli pracownicy szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ugasili płonące na stacji benzynowej auto wykorzystując do tego wodę z samochodu ciśnieniowego służącego do czyszczenia kanalizacji.

Akcja miała miejsce 27 października, na stacji Orlen, położonej przy ul. 1 Maja w Szczecinie. To tam doszło do samozapłonu. Samochód najpierw próbowali gasić pracownicy stacji. Potem do akcji wkroczyli pracownicy spółki ZWiK.

- Tak się składa, że stacja benzynowa znajduje się kilkadziesiąt metrów od placówki ZWiK i akurat w jej pobliżu przejeżdżał samochód do ciśnieniowego czyszczenia sieci kanalizacyjnej z beczką czystej wody i jego trzyosobowa załoga. Nasi pracownicy bez wahania przystąpili do gaszenia pojazdu. Poradzili sobie z tym jak prawdziwi profesjonaliści-  informuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWIK Sp. z o.o. w Szczecinie.

Z przebiegu samej akcji ZWiK umieścił też w mediach społecznościowych filmik. Auto, jak widać na nagraniu udało się dość szybko ugasić. W zasadzie zbędna już była wizyta na stacji zawodowych strażaków. Ci jedynie pojawili się tam, aby dogasić i zabezpieczyć wrak spalonego samochodu.

Pracownikom ZWiK z pewnością należą się duże brawa za reakcję, odwagę i sprawną akcję. Nie trzeba nikogo przekonywać jak niebezpieczne jest pojawienie się ognia na stacji paliw, zwłaszcza położonej w ścisłej miejskiej zabudowie.

Krótko o ZWiK

Przy okazji nietypowej akcji podjętej przez pracowników szczecińskiej komunalnej spółki wodnej warto przybliżyć działalność ZWiK. Spółka została utworzona 2 września 1999 w wyniku likwidacji komunalnego zakładu budżetowego Gminy Szczecin, w której Gmina Miasto Szczecin posiada 100 proc. udziałów. ZWiK realizuje zadanie własne Gminy Szczecin w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków komunalnych. Działa na obszarze Szczecina, a ponadto wykonuje swoje zadania na terenie lub na rzecz gmin ościennych (Kołbaskowo, Stare Czarnowo, Dobra Szczecińska, Police). Prowadzi sprzedaż, serwis i legalizację wodomierzy na terenie woj. zachodniopomorskiego, dokonuje przeglądów i bieżących napraw oraz wymian infrastruktury wodno–kanalizacyjnej na zlecenie okolicznych gmin.

Obecny kapitał zakładowy Spółki wynosi 222 334 500 zł. Zakład zatrudnia ok.700 pracowników.

Redakcja

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:39
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Potężna awaria rurociągu…

  Goczałkowice Zdrój: woda pod wielkim cisnieniem zalewała ulice i domy

  Dwie inwestycje rozpoczę…

  MPWiK Piekary Śląskie - dwie inwestycje rozpoczęte, jedna odebrana

  Wyjątkowa kreatywność pr…

  Autorska instalacja do przyjmowania piasku pochodzącego z czyszczenia kanalizacji

  Raport Gdańskiej Fundacj…

  Wirus SARS -CoV-2 w ściekach komunalnych