Działalność bieżąca

Płockie inwestycje w system wodny

Damian Simiński Dodany dnia: 5 kwietnia 2024 10:02

Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi w Urzędzie Miasta Płocka odbyła się konferencja prasowa podsumowująca dotychczasowe postępy programu modernizacji systemu wodnego prowadzonego od 2017 roku przez Wodociągi Płockie.

W dniu dzisiejszym w auli Urzędu Miasta Płocka odbyła się konferencja prasowa Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka poświęcona omówieniu programu, realizowanego od 2017 r. przez „Wodociągi Płockie” polegającego na kompleksowej modernizacji systemu wodnego  pn. „Zapewnienie bezpieczeństwa zaopatrzenia w wodę mieszkańców Płocka”.

Była to konferencja zwołana przez prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. Podczas konferencji Prezydent przedstawił cele programu, jakim jest zapewnienie mieszkańcom Płocka wysokiego standardu życia poprzez zagwarantowanie bezpieczeństwa i ciągłości dostaw wysokiej jakości wody pitnej w oparciu o nowoczesny i energooszczędny system zaopatrzenia w wodę  oraz  dywersyfikację źródeł  jej pozyskania.

Program opracowany jest na  lata 2017-2028.  Podjęte do tej pory działania pozwoliły na kompleksową  przebudowę  stacji uzdatniania wody w Górach oraz modernizację strategicznego ujęcia wody wiślanej „Grabówka”, budowę trzech kolejnych, obok sześciu istniejących, studni głębinowych i modernizację rurociągów wody surowej.

Aktualnie, po 36 miesiącach prac projektowych, Spółka „Wodociągi Płockie” pozyskała niezbędne pozwolenia na budowę najważniejszego obiektu dla systemu wodnego w Płocku - nowej stacji uzdatniania wody przy ul. Górnej.  Modernizowana ostatnio 30 lat temu istniejąca infrastruktura zostanie zastąpiona nowoczesnymi, energooszczędnymi  instalacjami  i urządzeniami zlokalizowanymi w całości w nowym, wielofunkcyjnym budynku uzdatniania wody, o którego szczegółach opowiedział na konferencji pan Andrzej Wiśniewski, Prezes „Wodociągów Płockich”. 

Zadanie przewidziane jest do realizacji w latach 2025-2028. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 240 mln zł, które Spółka planuje pozyskać także ze źródeł zewnętrznych.

 

Źródło: Wodociągi Płockie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 5 kwietnia 2024 10:02
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  WIOŚ w Zielonej Górze: W…

  Skutki pożaru w Przylepie mogą być katastrofalne

  Wodociągi Chrzanowskie k…

  Trwają kontrole poboru wody

  Gdańsk. Ruszają roboty …

  Rozpoczyna się przebudowa kanałów sanitarnych

  Ile wody zużywamy ogląda…

  Warszawiacy podali statystyki zużycia wody podczas Mistrzostw Świata