Kadry i płace

Nowy prezes PWiK w Bolesławcu

Szymon Różański Dodany dnia: 11 lipca 2022 09:25

Nowym prezesem Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu został Grzegorz Kozłowski. Zastąpi on na tym stanowisku Józef Króla, który przeszedł na emeryturę.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Bolesławiec dotychczasowy prezes  podziękował radnym i samorządowcom za wiele lat współpracy, przypominając dzieje i rozwój samorządu terytorialnego w Bolesławcu i regionie oraz ważne dla rozwoju miasta inwestycje.  Wśród nich wymienić można oczyszczalnię ścieków i składowisko odpadów, budowę obwodnicy czy ratunkowy  remont ratusza.  Józef Król pełnił funkcję prezesa Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Bolesławcu od 2011 roku.

Jego miejsce zajął decyzją Rady Nadzorczej PWiK Grzegorz Kozłowski, związany ze spółką od prawie 30 lat.  Pracował również jako asystent projektanta i projektant w Pracowni Badawczo Projektowej Ekosystem w Zielonej Górze. Ukończył: Zarządzanie Przedsiębiorstwem Wodociągowym – studia podyplomowe (Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu), MBA – studia podyplomowe (Szkoła Główna Menedżerska w Warszawie),  Inżynieria Środowiska w zakresie zaopatrzenia w wodę unieszkodliwiania ścieków i odpadów - studia magisterskie  (Uniwersytet Zielonogórski), Inżynieria Środowiska w zakresie urządzeń sanitarnych – studia inżynierskie (Politechnika Zielonogórska).

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: PWiK Bolesławiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 11 lipca 2022 09:25
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  ZWiK Szczecin - trwają p…

  Bezwykopowa wymiana sieci wodociągowej w centrum Szczecina

  Kościan wzbogacił się o …

  Wodociągi Kościańskie oddały do użytkowania kolejną wspaniałą inwestycję!

  Darmowa woda w twoim dom…

  NCBR szuka chętnych do projektu

  Co nowego w Wodociągach …

  Chrzanów: kolejne inwestycje w obniżenie energochłonności