Trendy

Nowy Sącz: Odbyła się ciekawa konferencja

PIOTR DROŹDZIEL Dodany dnia: 5 listopada 2023 18:01

Naukowcy, przedsiębiorcy i menedżerowie uczestniczyli w odbywającej się w Rytrze, zorganizowanej przez nas trzeciej edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej „Infrastruktura techniczna miasta”.

Konferencja odbyła się w dniach 23-25 października 2023r. w Rytrze. W ciągu trzech dni wymieniono się doświadczeniami związanymi z eksploatacją m.in. sieci wodociągowo-kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków oraz zaprezentowano najnowsze osiągnięcie naukowe dotyczące efektywnego, bezpiecznego i przyjaznego dla środowiska korzystanie z komunalnej infrastruktury krytycznej.

Wśród dyskutowanych tematów były m.in. takie kwestie jak: Czy komunalne odpady ściekowe to tylko odpad czy może cenny surowiec? Jaka jest odporność systemów wodociągowych na zagrożenia terrorystyczne? Jak ograniczać straty wody i monitorować on-line uciążliwości zapachowe?  Jak ograniczyć zrzut ścieków z kanalizacji ogólnospławnej do rzek?

Podstawą dyskusji było 30 referatów, a w ramach konferencji przygotowano także zajęcia warsztatowe, prezentujące np. możliwości szybkiego wykrywania i oceny poziomu zagrożenia substancjami chemicznymi w wodzie do spożycia.

 

Źródło: Sądeckie Wodociągi

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

PIOTR DROŹDZIEL Dodany dnia: 5 listopada 2023 18:01
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Zielona Góra: kolejny kr…

  Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja zawarły umowę z wykonawcą

  Do trzech razy sztuka

  Lublin: Nowe stawki od września

  Prace budowlane przy wał…

  Modernizacja wałów przeciwpowodziowych w Krakowie

  ZWIK wchłonie GOŚ

  Fuzja w Łodzi staje się faktem