Pozostałe

Opole - edukacja: ile wody powinniśmy pić każdego dnia?

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 3 września 2021 10:15

Akcja edukacyjna Opolskich Wodociągów

Ciekawą akcję edukacyjną prowadzą Opolskie Wodociągi. Stanowi ona swoiste połączenie kampanii informacyjnej dotyczącej ilości i jakości wody, którą należy spożywać w ciągu dnia na poptrzeby naszych organizmów, z promocją wody pochodzącej z sieci wodociągowej. Tym samym jest to również kampania związana z ochroną środiwksa naturalnego, poprzez eliminowanie z obiegu plastikowych pojemników jednorazowego użytku.

Po pierwsze kampania odpowiada na pytanie, ile wody powinniśmy pić każdego dnia?

Przyjmuje się, że do zapewnienia właściwego funkcjonowania organizmu powinny to być minimum 2-2,5 litry dziennie, ok 35 ml wody na każdy kilogram masy ciała.

Pamiętajmy jednak, że pod uwagę należy również brać masę ciała, aktywność fizyczną i pogodę. Osoby aktywne powinny zwracać szczególną uwagę na potrzeby swojego organizmu. Zapotrzebowanie na wodę wzrasta również latem, podczas upalnych dni. Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.

Niewątpliwie, upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Dbajcie o nawodnienie! Najlepiej naszą opolską wodą z kranu - Wodą Opolanką - z głębi ziemi.

Po drugie, czym jest "kranówka"?

Woda OPOLANKA, opolska woda kranowa jest wydobywana z jednego z największych w Europie naturalnych zbiorników triasowych wód podziemnych. Jest wodą średnio zmineralizowaną, co oznacza, że w jednym litrze uzdatnionej wody znajduje się około 19 mg magnezu oraz 82 mg wapnia, biopierwiastków odpowiedzialnych za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Po trzecie, dlaczego "kranówka"?

Opolska woda kranowa jest:

  • ZDROWA - zawiera cenne minerały
  • SMACZNA - delikatna i orzeźwiająca
  • EKONOMICZNA - tańsza od wody butelkowanej
  • EKOLOGICZNA - bez plastikowej butelki, bez odpadów

Porównanie Wody Opolanki i popularnej źródlanej wody butelkowanej:

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 3 września 2021 10:15
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Wody z Warty zasilą „Kle…

    Wielkopolska: powstanie nowe pojezierze

    Poznań: Koalicja ZaZiele…

    W Poznaniu dbaja o wodę deszczową

    308 aut za ponad 30 mln …

    Wody Polskie wymieniają flotę – przetarg w trakcie

    Nowy prezes Wodociągów C…

    Z Tauronu do wodociągów