Trendy

Podsumowanie 28 Targów Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji Bydgoszcz 2022

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 30 maja 2022 10:36

Targi WOD-KAN 2022

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 do Bydgoszczy wróciły, organizowane przez Izbę Gospodarczą "Wodociągi Polskie", Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń WOD-KAN.

Jak już Państwa informowaliśmy, bydgoskie Targi ponownie okazały się wielkim sukcesem. Ponad stu wystawców i dziesięć tysięcy zwiedzających z Polski i z zagranicy potwierdziło, że na tegoroczne targi branża wyczekiwała z utęsknieniem. Są one bowiem dla wodociągowców doskonałą okazją, by spotkać grono najlepszych specjalistów, poznać najnowsze osiągnięcia technologiczne i porozmawiać o aktualnej sytuacji w branży. Nic więc dziwnego, że czekający na ten moment ludzie tłumnie zjawili się w halach wystawienniczych.

Oto, jak tegoroczne targi ocenia Pan Krzysztof Dąbrowski, Prezes Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie:

Red. - Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Targi Wodociągowo – Kanalizacyjne w Bydgoszczy wróciły do kalendarza imprez branżowych. To chyba dla Izby wielka ulga, móc ponownie spotkać się z wodociągowcami z Kraju i z zagranicy?

Krzysztof Dąbrowski - W większym stopniu radość niż ulga, z możliwości naszego branżowego spotkania, które nazywamy „świętem branży”. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią (ostatnie Targi odbyły się w 2019 r. – przyp.red.)  przez te kilka dni Wodociągowcy z całego kraju oraz dostawcy maszyn, urządzeń, technologii, materiałów inwestycyjnych itp. dla naszego sektora mogli celebrować radość z osobistych kontaktów, uczestniczyć w szeregu konferencji oraz popołudniowo - wieczornych imprezach towarzyszących. Przez okres kilku dni Bydgoszcz staje się stolicą Wodociągów, wodoobiegiem tej jakże ważnej branży gospodarczej.

Red. – Nie zabrakło tematów dotyczących infrastruktury krytycznej, a w zasadzie sposobów jej zabezpieczenia przed działaniami dywersyjnymi, wrogimi, czy też wojennymi. Nie da się ukryć, że agresja zbrojna Rosji za naszą wschodnią granicą nieco naznaczyła kierunki tematyczne dla prelegentów, wystawców i zwiedzających.

Krzysztof Dąbrowski – Zdecydowanie tak. Można rzec, że jedynym cieniem tegorocznych targów jest tocząca się wojna w Ukrainie, z której gościliśmy wielu przedstawicieli tamtejszego środowiska związanego z branżą wodociągowo-kanalizacyjną. Poświęciliśmy sporo  uwagi tym wszystkim wystąpieniom, które mieli nasi goście z Ukrainy. Przesłanie z tego co dzieje się w Ukrainie w sektorze wodociągowym musi stać się istotnymi wskazówkami dla nas w Polsce. Ta strategiczna tzw. infrastruktura krytyczna jaką są systemy wodociągowe i kanalizacyjne musi podlegać coraz większym zabezpieczeniom technicznym i być odporna na cyberataki.

Red. – Wróćmy jednak do przyjemnych rzeczy. Patrząc na reakcje zwiedzających, a przede wszystkim ich ilość, wydaje się, że ludzie byli stęsknieni za możliwością bezpośredniego spotkania się i wymienienia doświadczeń.

Krzysztof Dąbrowski - Choć ze strony biura IGWP wciąż trwają podsumowania Targów i przygotowywanie oficjalnych statystyk, to już dziś wiadomo, że Wystawę odwiedziło ok. 10.000 zwiedzających. To jeden z lepszych wyników , który potwierdza jak bardzo oczekiwaną imprezą było to trzydniowe święto branży wodociągowo-kanalizacyjnej. I co najważniejsze, jak na razie  brakuje uwag negatywnych, a nawet jeśli jakieś drobne niedociągnięcia były z naszej strony, ze strony organizatorów, to ta tęsknota za Targami WOD-KAN przysłoniła to małe mankamenty.

Red. – Zatem, jak podsumowałby Pan tegoroczne Targi?

Krzysztof Dąbrowski - Może to zabrzmi nieskromnie, ale tegoroczne, 28 Targi Maszyn i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji uważam za bardzo udane. Liczne grono wystawców i rzesze zwiedzających, do tego ciekawe panele dyskusyjne i setki spotkań, jakie wszyscy podczas targów odbyliśmy wystawiają targom wysoką ocenę. Osobiście jestem z tegorocznych targów bardzo zadowolony, choć jak wspomniałem, pewne wnioski na przyszłość również wyciągniemy. Jeżeli Pan pozwoli, to chciałbym jeszcze za pośrednictwem Wodociagowca.pl przekazać podziękowania. Jak zawsze przy podsumowaniach nie można zapomnieć o podziękowaniach dla wszystkich naszych Wystawców! Dziękuję  także licznym Gościom za odwiedziny, a nagrodzonym firmom i laureatom konkursu Grand Prix Targów serdecznie gratuluję. Dziękuję wszystkim tym, którzy udzielili nam patronatów i pomocy w organizacji Targów. Serdeczne podziękowania kieruje do Pana Rafała Bruskiego, Prezydenta Bydgoszczy,  do Pana Mikołaja Bogdanowicza, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, do Pana Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego , do Ministerstwa Infrastruktury i do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. A te najbardziej od serca podziękowania kieruje do niewielkiej grupy pracowników Biura IGWP, którzy przygotowali, nie szczędząc swojego prywatnego czasu, te wspaniałe targi i pełną uroku, wzruszeń i  niespodzianek imprezę towarzyszącą targom „Bankiet w Młynach Rothera”, w której uczestniczyło bez mała 500 osób, w tym wielu przedstawicieli delegacji zagranicznych.

Red. – Panie Prezesie, dziękuję za rozmowę.

Krzysztof Dąbrowski – Dziękuję i do zobaczenia za rok – już dziś serdecznie zapraszam!

Przypomnijmy, w tym roku po raz pierwszy swoje stoisko wystawił także Wodociagowiec.pl. i, nieskromnie przyznamy, cieszyło się ono sporym zainteresowaniem. Wszystkim z Państwa, którzy skorzystali z możliwości spotkania się z nami i nawiązania bezpośrednich relacji, raz jeszcze serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Zapraszamy do współpracy!

Organizacyjnie targi, jak zawsze, „dopięte były na ostatni guzik”. Poza stoiskami wystawienniczymi, uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji prawno - ekonomicznych świadczonych przez branżowych ekspertów na stosiku organizatora Targów, Izby Gospodarczej Wodociagi Polskie, a także wziąć udział w bezpłatnych konferencjach, takich jak „Strefa Nowych Technologii”, Kluczowe aspekty poprawnego doboru i projektowania systemów PEHD w zróżnicowanych warunkach zabudowy i eksploatacji”, „Ukraińska branża wod-kan w czasie wojny”, „Must Have branży wod-kan Wodociągowcy Wodociągowcom – Technologie dla małych, średnich i wielkich przedsiębiorstw wod-kan”, Innowacje w zakresie systemów zdalnego odczytu – największe w Polsce wdrożenie zdalnego odczytu wodomierzy dla MPWiK Wrocław SA”, „Inteligentne i zrównoważone rozwiązania z Finlandii”, czy też „Benchmarking 4.0”.

A z czym przyjechali wystawcy?

Oto kilka krótkich wypowiedzi nagranych w trzecim dniu targów bezpośrednio na stanowiskach wystawienniczych wystawców.

SANIT SERWIS Sp. z o.o. Gliwice

ADAMPOL Paniówki

BLEJKAN S.A. Szczecin

PM ECOLOGY Sp. z o.o. Gdańsk

DHI Polska Sp. z o.o. Warszawa

SYGNITY S.A. Zabrze

 

Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń WOD-KAN Bydgoszcz 2022, były naprawdę wspaniałym wydarzeniem – do zobaczenia za rok!

Poniżej fotorelacja Wodociągowca.pl

 

 

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 30 maja 2022 10:36
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Niepokojący dla branży w…

    W latach 2000-2020 pobór wody na potrzeby gospodarki narodowej i ludności zmniejszył…

    W Raciborzu zadbali o st…

    50 sztuk włazów za 126 tys. zł

    Hydro-Vacuum Grudziądz r…

    Ruszyły międzynarodowe targi IFAT iw Monachium

    Wągrowiec: Zaglądamy na …

    Wągrowiec: Zaglądamy na budowę oczyszczalni