Trendy

Sporo będzie się działo w stolicy

Marcin Simiński Dodany dnia: 17 marca 2024 20:14

Sporo atrakcji zaplanowały z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Wody Wodociągi Warszawskie. W tym roku dzień po nim, czyli 23 marca, Wodociągi Warszawskie zapraszają na pełen atrakcji piknik, który w sobotnie popołudnie odbędzie się na terenie Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, aby zwrócić uwagę na brak dostępu do czystej wody pitnej dla miliarda ludzi na całym świecie. Co roku obchodzony jest on pod innym hasłem – takim, które wskazuje na różne aspekty związane z aktualnymi problemami dotyczącymi gospodarki wodnej. Hasło na rok 2024 brzmi: „Water for peace” i odnosi się do potrzeby umożliwiania równego dostępu do wody. Mówi także o związanych z tym napięciach i konfliktach między społecznościami i krajami.

„Choć o konieczności szanowania wody powinniśmy pamiętać każdego dnia, to z pewnością Światowy Dzień Wody jest najlepszą okazją, aby sobie uświadomić, że woda nie jest zasobem niewyczerpywalnym. O wodzie, o jej walorach zdrowotnych i o tym, jak ważna jest dla życia, rozmawiamy i uczymy cały rok w ramach naszego Programu Edukacji Ekologicznej. Stąd też wiemy, że zdobywanie wiedzy przez zabawę jest najprzyjemniejsze, dlatego serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w rodzinnym pikniku i skorzystania z wielu przygotowanych na tę okazję atrakcji”- zachęcają do udziału w pikniku Warszawskie Wodociągi.

Co w programie pikniku? Na mieszkańców czekają m.in.:   Teatr Kultureska, Bubbles Show, Koncert na szklanych naczyniach laboratoryjnych, stoisko laboratoryjne Wodociągów Warszawskich, pokaz sprzętu specjalistycznego Wodociągów Warszawskich, budowanie wodociągu, zabawy edukacyjne, warsztaty manualne rozwijające wyobraźnię, układanie mega puzzli, wielkie malowanki, fotobudka i zdjęcia z Williamem Lindleyem, koktajle z blender bike, pokaz iluzji oraz koncert Pauli Biskup.

Inni też zapraszają!

Wiele atrakcji także na stoiskach warszawskich instytucji. Urząd m.st. Warszawy zaprasza do świata pięknej wiosny, w którym będzie można skorzystać z licznych warsztatów: tworzenia musujących kul do kąpieli, sadzenia roślin i ozdabiania doniczek, malowania drewnianych figurek, tworzenia Marzanny. Gospodynią będzie Pani Wiosna gotowa do zdjęć z uczestnikami pikniku na wiosennej huśtawce.  Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zaprasza na animacje związane z rzeką Wisłą. Na chętnych sprawdzenia swojej wiedzy czekać będzie wiślane koło fortuny, a dzieci będą mogły oddać się kreatywnej zabawie tworząc wodne zwierzątka czy łódki.   Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej udostępni wóz strażacki, w którym każdy przez chwilę będzie mógł się poczuć strażakiem.   Komisariat Rzeczny Policji zaprezentuje sprzęt ratowniczy i zaprosi do wspólnych zabaw. Straż Miejska zaprezentuje pracę eko patrolu i nauczy, jak pomagać zwierzętom w potrzebie. Lasy Miejskie zapraszają do poznania stołecznych kompleksów leśnych i ich mieszkańców poprzez rozwiązywanie zagadek oraz gry w leśne kółko i krzyżyk.  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie zaprasza do zgłębiania wiedzy o gospodarce wodnej przez zabawę. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie udzieli informacji o programie „Czyste Powietrze” oraz przeprowadzi zabawy edukacyjno-ekologiczne dla dzieci i młodzieży.

W trakcie pikniku będzie można spróbować pysznych napojów i aromatycznej herbaty na bazie warszawskiej kranówki.

 

Źródło: Wodociągi Warszawskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 17 marca 2024 20:14
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Czy czas zacząć martwić …

  Sieć wodociągowo-kanalizacyjna zagrożoną częścią infrastruktury krytycznej w Polsce

  Zagospodarowanie wód w d…

  Wrocław: Koniec z podtopieniami

  System odzyskiwania wod…

  Na dachu nowej siedziby UMWZ będą odzyskiwać deszczówkę

  W wielkopolskich Pudlisz…

  Pudliszki: trwają prace związane z wymianą kanalizacji deszczowej