#System monitoringu i sterowania

Rozbudują monitoring przeciwpowodziowy na Żuławach

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 30 stycznia 2021 18:31

Rozbudują monitoring przeciwpowodziowy na Żuławach

Rozbudowany zostanie na Żuławach system pozyskiwania danych o zagrożeniu powodziowym, popularnie zwanego monitoringiem przeciwpowodziowym.

Rozbudowa systemu będzie polegać na lepszym wyposażeniu istniejących punktów pomiarowych i założeniu nowych punktów monitoringu wizyjnego, wyposażonych w kamery. Nowe punkty monitoringu będą zlokalizowane w miejscowościach: Pasłęk (rzeka Wąska), Nowakowo (rzeka Elbląg), Mątowy Małe (Wisła) i Nowe (Wisła).

Umowę na to zadanie podpisano w gdańskim Zarządzie Gospodarki Wodnej. W ramach tej umowy wykonawca, przedsiębiorstwo APISystems Sp. z o.o., przygotuje dokumentację projektową i rozbuduje system monitoringu wizyjnego rzeki Wisły o nowe punkty monitoringu, a także rozbuduje i zintegruje systemy telemetryczne pozostające w dyspozycji Wód Polskich, służące do monitorowania rzek, kanałów i polderów na Żuławach oraz rzece Wiśle. Powstanie też system teleinformatyczny pozwalający pozyskiwać i udostępniać informacje o zagrożeniu powodziowym.

- Bardzo mnie cieszy, że system monitoringu przeciwpowodziowego otrzyma nowe możliwości. Pozyskiwanie jak najszybciej i jak najwięcej danych o sytuacji na rzekach i zbiornikach wodnych jest niezbędne do skutecznego zarządzania zagrożeniem powodziowym – powiedziała dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Aleksandra Bodnar po podpisaniu umowy.

Wartość podpisanej umowy to 2,3 mln. zł. Umowa jest realizowana w ramach projektu „Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław – Etap II – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku", który jest współfinansowany z Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Informacja prasowa/SMORP

##systemy monitorowania
Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 30 stycznia 2021 18:31
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Poznbaj inne artykuły s tej kategorii.

  Nowa prasa ślimakowa do…

  Prasa ślimakowa w pełni zautomatyzowana !

  Lublin: Oczyszczalnia za…

  Budowa elektrowni fotowoltaicznej za 850 tys. zł.

  Woda bez zmian, ścieki t…

  Obniżenie taryfy za ścieki i pozostawienie ceny za wodę w Nowym Sączu

  Żywiec Zdrój udostępnia …

  Gmina Jeleśnia i firma Żywiec Zdrój podpisały akt notarialny.