Ustawy branżowe

Senacka Komisja uwzględniła poprawki branży

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 1 sierpnia 2021 18:09

Sukces IGWP

Senacka Komisja uwzględniła poprawki branży

Senacka Komisja Środowiska przyjęła nowelizację Prawa wodnego z uwzględnieniem poprawki, które w imieniu branży wod-kan złożyła Izba „Wodociągi Polskie”.

Już wcześniej informowaliśmy na naszym portalu, że w imieniu branży wod-kan IGWP złożyła poprawki i zastrzeżenia do planowanej nowelizacji ustawy „Prawo Wodne”. Były one dyskutowane w czasie Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Teraz trafiły one pod Obrady Komisji Środowiska Senatu RP, które  miejsce w dniu 21 lipca, a dotyczyły ustawy o zmianie ustawy Prawo wodne. Branżę wodociągowo-kanalizacyjną reprezentował Krzysztof Dąbrowski - Prezes Izby Gospodarczej "Wodociągi Polskie".

„Istota zmiany, o której mowa w druku senackim nr 451, dotyczyła doprecyzowania przypadków w jakich właściciel urządzeń, do których mają być wprowadzane ścieki przemysłowe, zobowiązany jest wyrazić zgodę. Prezes Izby Krzysztof Dąbrowski, jak również senatorowie, którzy zabrali głos w dyskusji, wypowiedzieli się krytycznie na temat propozycji nowelizacji Prawa wodnego”- relacjonuje przebieg posiedzenia komisji IG „Wodociągi Polskie”

W związku z tym  Senator Jadwiga Rotnicka - Zastępca Przewodniczącego Komisji Środowiska Senatu RP, zgłosiła, skonsultowaną z przedstawicielami branży wodociągowo-kanalizacyjnej, poprawkę. Przewiduje ona doprecyzowanie wymogów formalnych w zakresie dokumentów dołączanych do wniosku o udzielenie pozwolenia wodnoprawnego na wprowadzenie do urządzeń kanalizacyjnych ścieków przemysłowych zawierających substancje szczególnie szkodliwe dla środowiska wodnego. Komisja przyjęła ustawę o zmianie ustawy Prawo wodne, z uwzględnieniem poprawki Senator Jadwigi Rotnickiej- informuje Izba.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 1 sierpnia 2021 18:09
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Mineralną wodę masz w kr…

  Szczecinecka kranówka jest niczym mineralna woda, którą można pić bez obaw.

  Projekty „Czysta Odra w …

  ZWiK Szczecin: 148 mln złotych na 16 kontraktów

  Ceny wody i ścieków rosną

  94 % propozycji zakłada podwyżki opłat za wodę i ścieki

  Edukacja wodna- lodołama…

  Najmłodsi odbiorcy pokazali lodołamacze w akcji.