Serock: Co zaplanował Zakład Wodociągowy?
Jakie w tym roku inwestycje na sieci wod-kan zamierzają przeprowadzić Serockie Wodociągi, o tym spółka podzieliła się z opinią publiczną.
W Serocku za dostawy wody oraz odbieranie ścieków od mieszkańców odpowiada Miejsko- Gminny Zakład Wodociągowy. Firma jest gotowa do wielu inwestycji, które zostały ujęte w budżecie miasta. Co w tym roku zostanie wykonane? Wśród kluczowych inwestycji Zakład wymienia: przebudowę odcinka sieci wodociągowej w ulicy Polnej w Serocku, zwodociągowanie całej ulicy Waniliowej w Maryninie, zwodociągowanie całej ulicy Tolka Banana we wsi Nowa Wieś, budowę odcinka sieci wodociągowej w ul. Dosińskiej w Jachrance (od ul. Jasnej do Szczęśliwej), z wodociągowanie ulicy Piwonii w Skubiance, budowę odcinków sieci wodociągowej w ulicach Radosna i Pogodna w Stasim Lesie, przebudowę przyłączy wodociągowych w Stanisławowie i wyłączenie z eksploatacji starego wodociągu.
Oprócz zamierzeń czysto inwestycyjnych Zakład zapowiada, że złoży do Wojewody Mazowieckiego opracowanie dotyczące analiz ryzyka ujęć głębinowych wód podziemnych, których jest zarządzającym. Opracowanie tak dużej dokumentacji nakłada na Zakład Prawo wodne. Wojewoda w swej analizie wyznaczy lub nie strefy ochronne ujęć wody.
Rok 2021 to też ostatni rok obowiązywania pierwszej po zmianach przepisów, taryfy trzyletniej i jednocześnie rok w którym drugi raz z rzędu Zakład musi złożyć projekt taryfy na najbliższe 36 miesięcy.
Mniej więcej w połowie roku 2021 planowane jest uruchomienie zmodernizowanej stacji uzdatniania wody przy ul. Nasielskiej w Serocku – SUW Nasielska. Jednocześnie z tą inwestycja budowana jest nowa siedziba Miejsko-Gminnego Zakładu Wodociągowego. Po oddaniu i uruchomieniu stacji planujemy wyremontować SUW Pułtuska i wyłączyć zupełnie z eksploatacji SUW Kwiatowa. Rok 2022 powitamy Państwa w nowym budynku administracyjnym.
W połowie roku uzyskane ma być pozwolenie na budowę i modernizację SUW Stasi Las. Inwestycja ta planowana jest na następne lata. W miedzy czasie Zakład planuje wykonać dokumentację modernizacji SUW Borowa Góra i wprowadzić tam uzdatnienie wody.
Pozostają oczywiście działania codzienne zapewniające ciągłość dostawy wody dla odbiorców, nadzór nad jakością wody dostarczanej odbiorcom oraz wszystkie sprawy związane z rozliczeniami.