Działalność bieżąca

Środa Wielkopolska: świętowali Dzień Wodociągowca 2022

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 września 2022 09:05

W dniu 23. września, pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Środzie Wlkp. obchodzili swoje święto.

Jak relacjonuje Spółka, uroczystość rozpoczął prezes Bartosz Bałażyk, który przedstawił obecną sytuację finansową Spółki. Następnie, w swoim wystąpieniu, Burmistrz Piotr Mieloch podziękował pracownikom MPECWiK za ich pracę, za ciągłość dostaw wody i ciepła oraz odbiór ścieków. Podkreślił również, jak ważne dla średzkiego społeczeństwa są obecne i planowane inwestycje wykonywane przez średzkie wodociągi: obecna rozbudowa oczyszczalni ścieków w Chwałkowie wraz z rozbudową laboratorium, planowana rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Starkówcu Piątkowskim i Środzie Wielkopolskiej, czy inwestycje związane z alternatywnymi źródłami energii.

W dalszej kolejności głos zabrał Przewodniczący Rady Nadzorczej Piotr Nowak, który w swoim wystąpieniu podkreślił zmianę pokoleń wśród pracowników MPECWiK oraz rolę przekazywanego doświadczenia.

Później powitani zostali nowi pracownicy, którzy w ostatnim roku rozpoczęli pracę w Spółce. Tradycją już stało się, że pracownicy Ci musieli złożyć przysięgę na wzór „Przysięgi Rurmistrza” składanej przez wszystkich polskich rurmistrzów od XIV do XVIII wieku.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPECWiK w Środzie Wielkopolskiej

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 29 września 2022 09:05
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Umowy na dotacje z PROW …

  Kujawsko-pomorskie: 90 mln zł na inwestycje wod-kan

  Sądeckie Wodociągi rozwa…

  Trzeba szukać rozwiązań dla energii elektrycznej, której ceny wzrosły trzykrotnie!

  Najnowszy raport NIK

  Zanieczyszczenie wód ściekami pochodzącymi z obszarów nieskanalizowanych

  Sosnowiec: Zakończono bu…

  Wszystko w trosce o lepszą jakość dostarczanej wody