Ekspolatacja systemów wodnych

Zamontują i podłączą zbiornik na deszczówkę

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 10 października 2023 11:43

Od września br. Wodociągi Chrzanowskie oferują mieszkańcom Chrzanowa, Libiąża i Trzebini usługi związane z zabudową i podłączeniem zbiorników na deszczówkę.

Spółka wykonuje montaż podziemnych zbiorników z tworzywa sztucznego oraz przewodów odprowadzających deszczówkę z rur spustowych do zbiornika, a także zajmuje się zgłoszeniem wykonywania robót budowlanych organowi administracji architektoniczno-budowlanej.

„Jednocześnie przypominamy, że właściciele domów jednorodzinnych (oraz osoby planujące ich budowę) mają możliwość sfinansowania swoich inwestycji w zbiorniki na deszczówkę poprzez dotacje pozyskane w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda, jak również z Programu „Złap deszczówkę” prowadzonego na terenie Gminy Chrzanów””- czytamy na stronie Wodociągów Chrzanowskich.

Program „Złap deszczówkę” umożliwia mieszkańcom Chrzanowa efektywne gospodarowanie wodą opadową na własnej posesji. Z budżetu Gminy Chrzanów udziela się dotacji celowych na dofinansowanie kosztów inwestycji, których zakres będzie obejmował  zakup i montaż nowego naziemnego zbiornika lub zbiorników na wody opadowe o pojemności nie mniejszej niż 500 litrów;  zakup i montaż nowego podziemnego zbiornika lub zbiorników na wody opadowe o pojemności jednego zbiornika nie mniejszej niż 1000 litrów.

Wysokość dotacji wynosi 50% kosztów zakupu i montażu zbiornika lub zbiorników naziemnych lecz nie więcej niż 2000 zł, albo 50% kosztów zakupu i montażu zbiornika lub zbiorników podziemnych, lecz nie więcej niż 3000 zł.

Natomiast program „Moja Woda” to jak wiadomo rządowy program obsługiwany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Można w nim uzyskać dofinansowanie ma postać dotacji w wysokości do 80% kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 6 000 zł.

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 10 października 2023 11:43
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągowcy pracują, by…

  Wodociągi Zachodniopomorskie: zmienna pogoda przyczyną awarii

  Śmieci w kanalizacji. Na…

  Łask: Oczyszczalnia ścieków po burzy

  Gazeta Prawna: „Rankingu…

  I w tym roku, według prowadzonego przez Dziennik Gazetę Prawną  “Ogólnopolskiego ran…

  NFOŚiGW: 70 mln zł na po…

  NFOŚiGW: 70 mln zł na poszukiwanie wód termalnych