Inwestycje

Starogard Gdański inwestuje w kanalizację

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 kwietnia 2021 22:08

Inwestycja o wartości ponad 13 mln

Starogard Gdański inwestuje w kanalizację

W Starogardzie Gdańskim powstanie ponad 2 km odcinek sieci sanitarnej- miasto ogłosiło już przetarg na to zadanie. Planowana wartość inwestycji to ok. 1,8 mln zł.

Postępowanie przetargowe jest w trakcie. Firma, która wygra przetarg będzie odpowiedzialna za budowę sieci dla mieszkańców kilku ulic w Starogardzie Gdańskim (ul. Kruczej, Pawiej, Gołębiej, Rebelki i Rolnej).

Budowa kanalizacji sanitarnej w rejonie tych ulic zapewni im właściwy odbiór ścieków. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na tych terenach ze względu na ich położenie nie przewiduje się stosowania szamb bezodpływowych, a odprowadzanie ścieków dopuszczalne jest wyłącznie do istniejących lub nowoprojektowanych sieci kanalizacji sanitarnej.

Budowa nowej sieci stała się możliwa dzięki rozszerzeniu zakresu rzeczowego zadania „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Starogard Gdański”. Inwestycja o wartości ponad 13 mln zł, na które miasto uzyskało dofinansowanie unijne na poziomie ok. 50 %, była realizowana w ubiegłym roku. Po wyłonieniu wszystkich wykonawców robót budowlanych, usług i dostaw dla tego zadania, Miastu udało się wygenerować oszczędności. To pozwoliło prezydentowi miasta Januszowi Stankowiakowi w marcu br. podpisać stosowny aneks do tej umowy na budowę dodatkowych 2 km kanalizacji sanitarnej.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: UM Starogard Gdański

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 18 kwietnia 2021 22:08
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Stołeczna spółka MPWiK i…

  Projekt warty jest 14,5 mln złotych

  Gdynia zadba o zagospoda…

  Projekt za 40 mln zł

  Żywiec Zdrój udostępnia …

  Gmina Jeleśnia i firma Żywiec Zdrój podpisały akt notarialny.

  Hydropolis ponownie otwa…

  Unikatowe centrum wiedzy o wodzie