Ekspolatacja systemów wodnych

Szprotawa: inwestycje w jakość wody

Szymon Różański Dodany dnia: 16 listopada 2022 20:45

Spółka Szprotawskie Wodociągi i Kanalizacja  otrzymała 3,5 mln zł  z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na modernizację kilku stacji uzdatniania wody na terenie powiatu oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej w Henrykowie.

Chodzi o  modernizację stacji uzdatniania wody w: Siecieborzycach, Borowinie, Dzikowicach oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej w Henrykowie.

- Sześć miesięcy temu, po objęciu funkcji prezesa spółki, dokonałem inwentaryzacji Stacji Uzdatniania Wody na terenach wiejskich. Niestety wyciągnięte wnioski nie napawały optymizmem. Infrastruktura w tragicznym stanie, eksploatowana od lat i niemodernizowana. Brak systemów monitoringu jakości wody. Zły stan instalacji elektrycznej. A w przypadku Dzikowic stwierdzone całkowite zużycie techniczne istniejących obiektów, instalacji i urządzeń w stopniu wykluczającym możliwość ich remontu- mówi Prezes SzWiK Piotr Ciołka

Spółka otrzymała 100% wsparcie na modernizację wiejskich Stacji Uzdatniania Wody na łączną kwotę 3.548.600 zł.

– Od początku kadencji wraz ze szprotawskimi radnymi dążymy do zrównoważonego rozwoju Szprotawy. Podejmowane przedsięwzięcia mają na celu unowocześnianie w równym stopniu miasta, jak i terenów wiejskich. Tylko w ten sposób staniemy się konkurencyjni i atrakcyjni gospodarczo- powiedział burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik.

Dzięki modernizacji systemu zaopatrzenia w wodę na wsiach poprawi się niezawodność pracy tych urządzeń, co bezpośrednio wpłynie na stabilność dostaw wody o odpowiedniej jakości. Wymiana obecnych urządzeń, które są energochłonne i awaryjne, spowoduje dodatkowo obniżenie kosztów ich eksploatacji.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Szprotawskie Wodociągi  i Kanalizacja

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 16 listopada 2022 20:45
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Walka o stawki za wodę i…

  Warszawa: MPWIK utrzymuje wysokość taryf

  Uchwały wyznaczające agl…

  Z końcem roku upłyną termin.

  Wodociągi Chrzanowskie k…

  Trwają kontrole poboru wody

  MPWiK Warszawa: „Poszuki…

  MPWiK Warszawa: „Poszukiwacze zaginionej kropli”