Ekspolatacja systemów wodnych

Wcinki wodociągowe pod nadzorem

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 kwietnia 2021 21:44

Wodociąg Marecki:  Zwiększamy bezawaryjność i bezpieczeństwo dostaw wody

Wcinki wodociągowe pod nadzorem

Zarząd Wodociągu Mareckiego zdecydował o powołaniu pionu wykonawstwa. Spółka zapewnia, że to działanie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa wykonywania tzw. wcinek, czyli podłączania do sieci wodociągowej nowych odbiorców. Na czym to będzie polegało?

- Osoba lub instytucja, która chce przyłączyć się do sieci, załatwia kwestie formalne (m.in. zajęcia pasa drogowego), przygotowuje wykop, odwadnia go i zaprasza naszą ekipę wypełniając odpowiedni wniosek. My zaś dokonujemy tzw. wcinki – czyli wmontowania trójnika elektrooporowego, który pozwoli podłączyć nieruchomość do sieci wodociągowej – tłumaczy inżynier Maciej Urbanek z Wodociągu Mareckiego.

Taka sytuacja będzie możliwa w przypadku, jeśli wcinka będzie wykonywana w sieci, która należy do naszej spółki. Zdarza się jednak tak, że mamy do czynienia z odcinkami, które nie należą do Wodociągu Mareckiego. Ale i w takim wypadku nadal będziemy czuwać. Wówczas taka wcinka będzie mogła się odbywać wyłącznie pod nadzorem naszych służb wodociągowych - tak jak dotychczas to wyglądało.

- Dmuchamy na zimne, ale chcemy mieć pewność, że przy realizacji wcinek nie dojdzie ani do zmiany jakości wody (w tym wtórnego zanieczyszczenia), ani do awarii – dodaje Maciej Urbanek.

Co ważne, w większości wcinki będą wykonywane bez wyłączeń wody w okolicy.

Sieć  wodociągowa należąca do Wodociągów Mareckich liczy 144,9 km. Dostarczana jest za jej pomocą woda do 13,6 tys. gospodarstw domowych. W ubiegłym roku nasze dwie stacje uzdatniania wody wtłoczyły do sieci 1,87 mln m.sześc.

Redaktor Wodociagowiec

Źródło: Tadeusz Markiewicz/Wodociąg Marecki

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 26 kwietnia 2021 21:44
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Zaoszczędzi firma oraz k…

  Nowy zakup Wodociągów Chrzanowskich

  Zagospodarowanie wód w d…

  Wrocław: Koniec z podtopieniami

  Diagności Laboratoryjni …

  MPWiK Wrocław: pobierają 10 tys. prób wody rocznie

  Białogard: umowa na dost…

  Regionalne Wodociągi i Kanalizacja w BIałogardzie stawiają na fotowoltaikę