System monitoringu i sterowania

We Wrocławiu debatowali o nowinkach technologicznych

Damian Simiński Dodany dnia: 6 czerwca 2023 08:03

Ubiegły tydzień obfitował w wydarzenia o randze międzynarodowej z udziałem branży wodociągowo - kanalizacyjnej. W Bydgoszczy odbywały się Międzynarodowe Targi Wod-Kan pod przewodnictwem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie, we Wrocławiu natomiast po raz pierwszy podczas międzynarodowego kongresu Smart City Forum poruszone zostały bardzo szeroko zagadnienia dotyczące Wody w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem technologii stosowanych przez branżę wodociągowo – kanalizacyjną.

Debatę pod nazwą „Woda w mieście” poprowadził Damian Simiński, Redaktor Naczelny Wodociagowiec.pl, a jego gośćmi byli Magdalena Raczko, Kierownik Sprzedaży - Departament Wsparcia Biznesowego Polkomtel Sp. z o.o., Robert Solnica Dyrektor Działu Sprzedaży Rynku Holding i Energetyka T-MOBILE POLSKA S.A., Witold Ziomek, Prezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocław oraz Marek Cebula, Burmistrz Miasta Krosno Odrzańskie.

Trzeba przyznać, iż debata ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a zaproszeni na nią goście w sposób profesjonalny i bardzo rzeczowy opowiadali o nowinkach technologicznych zarówno tych oferowanych, jak i stosowanych w szeroko pojętej gospodarce wodnej.

Smart City Forum jest najważniejszym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Stanowi on swoistą odpowiedź na transformację, jaka dokonuje się w globalnej skali, która dotyczy budowy i funkcjonowania współczesnych miast, czy całych regionów. Eksperci z branż takich jak: transport, budownictwo, wodno – kanalizacyjna, energetyka czy data science wraz z decydentami administracji rządowej i samorządowej ze szczebla krajowego spotkają się we wspólnej debacie o przyszłości inteligentnych miast co sprawia, że Smart City Forum jest zdecydowanie najważniejszą w Polsce inicjatywą poświęconą inteligentnym miastom w takiej skali oraz z takim zapleczem merytorycznym.

Na forum prezentowane są innowacyjne rozwiązania i odpowiedzi na problemy sprawdzające się zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Aspekt merytoryczny spotkania jest wynikiem prac Rady Programowej pod Honorowym Przewodnictwem Prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka oraz przewodnictwem Macieja Bluja, eksperta w dziedzinie rozwiązań Smart City.
Wiosenna edycja kongresu była wyjątkowa. Był to bowiem czas podsumowań, jak poszczególne branże poradziły sobie w okresie największego kryzysu ekonomicznego i energetycznego.

We Wrocławiu dokonano swoistego przeglądu rozwiązań i strategii dla miast i ich mieszkańców, z których można wyciągnąć dobrą praktykę na przyszłość.

Głównymi punktami zainteresowania minionej już edycji Smart City Forum były m.in. aspekty edukacyjne w kontekście innowacyjności oraz wykorzystywanie otwartych danych do planowania rozwoju miast. Podczas szczytu włodarzy miast i administracji wspólnie omówiono sytuację gospodarczą z perspektywy samorządów oraz wyzwania jakie stoją przed koncepcją Smart City w najbliższym czasie.

W tegorocznej edycji, co bardzo cieszy i warte jest podkreślenia, nie zabrakło spraw dotyczących wody w mieście, ze szczególnym uwzględnieniem branży wodociągowo – kanalizacyjnej i technologii jej towarzyszącej.

Do zobaczenia za rok!

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 6 czerwca 2023 08:03
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Inwestycja ze wsparciem …

  Rozbudują oczyszczalnię w Legnicy

  Mają plan na zatrzymanie…

  Wspólny projekt Aquanet S.A. i Zakładu Lasów Poznańskich

  Zielona Góra: Renowacja …

  Zielona Góra: Renowacja sieci żywicą

  Opolskie: w Oleśnie zako…

  Inwestycja kosztowała ok. 29 milionów