Pozostałe

Wodociągi Leszczyńskie stawiają na kształcenie przyszłych pracowników

Marcin Simiński Dodany dnia: 20 marca 2023 10:02

Leszczyńskie Wodociągi w maju bieżącego roku przyjmą na praktyki czworo uczniów Technikum Inżynierii Sanitarnej. Od nowego roku spółka ma też ten kierunek objąć stałym patronatem. Technikum w tym kierunku należy do Zespołu Szkół Nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Lesznie.

 Leszczyńskie Wodociągi w maju bieżącego roku przyjmą na praktyki czworo uczniów Technikum Inżynierii Tsanitarnej, którzy w dziedzinie ochrony środowiska zajmują się między innymi technologią uzdatniania wody, oczyszczania ścieków oraz unieszkodliwiania odpadów, nadzorują utrzymanie prawidłowego funkcjonowania wyposażenia sanitarnego budynków, sieci i instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych i gazowych- informują Wodociągi Leszczyńskie.

Spółka zapowiada również, że będzie do dyspozycji Uczniów i ich Rodziców podczas Dni Otwartych w szkole w dniu 15 kwietnia oraz także w dniu 17 kwietnia podczas festynu Dzień Zawodowca, aby przybliżyć naszą działalność i zachęcić kandydatów do kształcenia się w wodociągowej branży.

Okazuje się, że to nie koniec współpracy. Od nowego roku szkolnego Spółka planuje objąć już na stałe swoim patronatem wspomniany wyżej kierunek Technik inżynierii sanitarnej.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Leszczyńskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 20 marca 2023 10:02
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    Hydro-Vacuum S.A. ponown…

    Studenci Politechniki Gdańskiej na zajęciach praktycznych w fabryce pomp

    Chodzież: remont instala…

    MWiK Chodzież – ważne prace na oczyszczalni

    Branżowcy spotkali się z…

    Zachodniopomorskie: debata na temat aktualnych problemów branży wod-kan

    400 mieszkańców Jaworzna…

    Wybudują 5,5 km kanalizacji, przebudują wodociąg