inwestycje

Wrocław: Nie będą się już bać nawalnych deszczy

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 lutego 2022 18:58

Wrocław: Nie będą się już bać nawalnych deszczy

Budowa zbiorników retencyjnych – ostatni etap

Budowa zbiorników retencyjnych w Porcie Południowym przy ul. Długiej we Wrocławiu wchodzi już w ostatni etap prac- poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

O trwających na budowie pracach informowaliśmy kilka miesięcy temu. Przypomnimy, że cztery powstające zbiorniki o łącznej pojemności 60 tys. m3 zabezpieczą miasto w trakcie nawalnych deszczy i jednocześnie pomogą w pracy Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków na Janówku. Ścieki pogody deszczowej będą tutaj gromadzone, a następnie przesyłane do oczyszczalni w okresach jej mniejszego obciążenia.

W tych dniach MPWiK z Wrocławia poinformowało, że budowa zbiorników wchodzi w ostatni etap. „Wszystkie zbiorniki zostały już wykonane, przeszły próby szczelności. Teraz zajmujemy się wykonaniem instalacji odgromowej. W zbiorniku numer I i III wykonywana jest elewacja. W zbiorniku nr II trwają prace elektryczne. A w zbiorniku nr IV – montaż instalacji spłukującej i budowa kanalizacji deszczowej”- czytamy w komunikacie prasowym MPWiK z Wrocławia.

Miejska spółka informuje jednocześnie, że zgodnie z umową oprócz zbiorników powstała także przepompownia ścieków i infrastruktura towarzysząca. Obecnie w pompowni ścieków retencjonowanych trwa montaż pomp i rurociągów stalowych oraz prowadzone są prace przygotowawcze do wykonania elewacji. Wkrótce wewnątrz stacji trafo rozpoczną się także prace tynkarskie.

Inwestycja rozpoczęła się oficjalnie we wrześniu 2020 roku, a zakończy się wiosną tego roku. Wartość zadania to 77,8 mln zł netto. Częściowo zostało sfinansowane z pieniędzy unijnych.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPWiK Wrocław

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 6 lutego 2022 18:58
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Chrzanowskie -…

  Wodociągi Chrzanowskie - kupili geofon do wykrywania nieszczelności

  Wnioskowali o to mieszka…

  Powstanie zbiornik Maskalis

  Mała gmina, wielkie inwe…

  2,7 mln zł na modernizację sieci wod-kan. w zachodniopomorskim.

  Wody Polskie: stawiają b…

  Wody Polskie: stawiają bakeny na Narwi