Pozostałe

Wybory Zarządu NFOŚiGW

Szymon Różański Dodany dnia: 11 lutego 2024 16:50

Mimo rekomendacji dwóch  kandydatów, minister środowiska Paulina Hennig-Kloska, nie zdecydowała się żadnemu z nich wręczyć powołania na stanowisko prezes NFOŚiGW. Powołani zostali jedynie wiceprezesi.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, „po zapoznaniu się z wynikami postępowania, minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zadecydowała o powołaniu trzech nowych wiceprezesów NFOŚiGW tj.  Roberta Gajdę (prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kole), Pawła Augustyna (prezes zarządu w H2 Energy sp. z o.o.) i Józefa Matysiaka (starosta rawski, były prezes Banku Spółdzielczego w Regonowie). Natomiast, na stanowisko prezesa zostanie rozpisany i ogłoszony kolejny nabór.”.

 Dlaczego taka decyzja, resort nie informuje. Co ciekawe spośród wszystkich zgłoszeń, Rada Nadzorcza NFOŚiGW wyłoniła w sumie osiem najlepszych kandydatur, wśród nich dwie na stanowisko prezesa. Jedną z nich był R. Gajda, powołany na wiceprezesa. Drugą kandydaturą była Justyna Glusman z Warszawy.

 

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 11 lutego 2024 16:50
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wymienili pompę, wody ni…

  Kościańskie Wodociągi

  Włoszczowa inwestuje

  Przyszedł czas na wodę z sieci

  Kampania informacyjna ZW…

  Gdy wyjeżdżasz, zakręć wodę!

  Ostatnie zajęcia przed w…

  Wodociągi Leszczyńskie odwiedziło 1600 uczniów