Uzdatnianie i dystrybucja wody

Zwiedź Stację Filtrów bez wychodzenia z domu

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 maja 2021 22:14

Wodociągi Warszawskie zapraszają na Noc Muzeów 2021 on-line

Zwiedź Stację Filtrów bez wychodzenia z domu

Dzięki możliwościom, jakie dają media społecznościowe, zachęcamy do udziału w zwiedzaniu Stacji Filtrów bez wychodzenia z domu! W trakcie wyjątkowej transmisji, która odbędzie się w sobotę, 15 maja 2021 r., o godz. 20:00 na naszych profilach społecznościowych MPWiK Warszawa na Facebooku i YouTube’ie, wspólnie zwiedzimy zakład przy ul. Koszykowej.

Wodociagi Warszawskie

Tematem przewodnim naszego spaceru będzie sztuka. Podczas transmisji oprowadzimy Was po terenie stacji uznawanej za perłę architektury przemysłowej XIX wieku i pokażemy, że sztuka jest wszędzie! W roli przewodnika wystąpi rzecznik prasowy naszej Spółki Marek Smółka, który przeprowadzi rozmowy ze specjalnymi gośćmi z wnętrza filtrów powolnych – jedynego na świecie zabytkowego obiektu infrastruktury wodnej  działającego do dziś. Nie zabraknie również znanych z naszych filmów edukacyjnych Kamila i Tomka. Wraz z nimi będziemy mogli zajrzeć do Muzeum Wodociągów i Kanalizacji oraz wieży ciśnień.

Poznamy burzliwe losy popiersia Sokratesa Starynkiewicza oraz poszukamy dzieł dłuta mistrza Jana Golińskiego. Powiemy też kilka słów o najwybitniejszych postaciach związanych z Wodociągami Warszawskimi jak np. William Lindley. Wraz z naszymi gośćmi porozmawiamy o architekturze i rzeźbie oraz historii Warszawy, która nierozerwalnie łączy się z losami Stacji Filtrów. Do zobaczenia!

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: MPWiK Warszawa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 maja 2021 22:14
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Płockie: rusza…

  Rozpoczęły się prace budowlane przy al. Piłsudskiego i w ul. Wyszogrodzkiej w Płocku

  22 marca obchodzimy Świa…

  Doceniajmy ją każdego dnia.

  PEWIK Gdynia: Laboratori…

  To najnowocześniejsze takie miejsce w Polsce

  Nowe inwestycje przy ocz…

  Opolszczyzna: przebudowa polderu i budowa wału