Trendy

30 studentów w Gdańskich Wodociągach

Damian Simiński Dodany dnia: 25 czerwca 2024 20:37

Technologia chemiczna, Inżynieria Środowiska, Automatyka i Robotyka, ale też Chemia, Biotechnologia, Transport i Ekonomia. Przez najbliższe 3 miesiące ponad 30 studentów tych kierunków zasilać będzie szeregi Gdańskich Wodociągów w ramach projektu „𝙒𝙖𝙠𝙖𝙘𝙮𝙟𝙣𝙮 𝙎𝙩𝙖𝙯̇”.

To już 22 edycja projektu. W tym roku wakacyjne staże dla 200 osób ufundowało 47 firm.  W ciągu wszystkich edycji w projekcie udział wzięło łącznie 1261 firm, które zaoferowały 5848 miejsc stażowych. Chęć udziału w projekcie zaś zgłosiło ponad 20 tysięcy osób.

Najwięcej, bo aż 40 miejsc stażowych, po raz kolejny ufundowała spółka Gdańskie Wodociągi. Na kolejnych miejscach uplasowały się COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o., który zobowiązał się do ufundowania 20 miejsc stażowych, Urząd Miejski w Gdańsku z 10 miejscami oraz INPRO S.A. i Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe sp. z o.o., którzy dla studentek i studentów przeznaczyli po 8 miejsc.

Wśród zarejestrowanych uczestników projektu najwięcej jest studentów Politechniki Gdańskiej - 49%, 31% to studenci Uniwersytetu Gdańskiego, a 20% to zgłoszenia studentów z innych uczelni.

Celem projektu jest umożliwienie studentom i absolwentom studiów wyższych zdobycia praktyki zawodowej ułatwiającej znalezienie w przyszłości pierwszej pracy oraz ułatwienie firmom, organizacjom pozarządowym i instytucjom zatrudnienia stażystów w okresie od lipca do września 2024r.

Źródło: Wodociągi Gdańskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 25 czerwca 2024 20:37
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Odpowiedzialna praca lab…

  Wodociągowcy - strażnicy dobrej wody

  Łódź: wybudują 12 km sie…

  Wspólne inwestycje miasta i Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej

  Wodociągi Kieleckie na m…

  Po watę cukrową ustawiała się kolejna

  Wyciek z uszkodzonego ko…

  Ścieki zanieczyściły Wartę