Inwestycje

308 aut za ponad 30 mln zł

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 lutego 2021 11:39

Wody Polskie wymieniają flotę – przetarg w trakcie

308 aut za ponad 30 mln zł

Ponad 300 samochodów zamierzają kupić Wody Polskie. Państwowe Gospodarstwo Wodne zabezpieczyło na ten cel prawie 35 mln zł. W ubiegły czwartek odbyło się otwarcie ofert przesłanych przez dilerów zainteresowanych dostarczeniem samochodów. Wody Polskie tłumaczą, że wymiana floty jest konieczna, no dotychczas wykorzystywane samochody są wyeksploatowane.

Oferty te wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszony przez Wody Polskie jeszcze w grudniu przetarg. W ogłoszeniu o zamówieniu czytamy, że Przedsiębiorstwo zamierza zamówić: 27 szt. fabrycznie nowych samochodów 2-osobowych, dostawczych, typu KOMBIVAN; 117 szt. fabrycznie nowych samochodów typu KOMBIVAN, 5 osobowych; 82 szt. fabrycznie nowych samochodów typu- dostawczy z napędem 4x4, podwójną kabiną dla 7 osób,  do 3,5T DMC, przestrzeń ładunkowa typu plandeka; 21 szt. fabrycznie nowych samochodów typu PICK-UP z napędem 4x4, podwójną kabiną, 5 osobowych, do 3,5T oraz 61 szt. fabrycznie nowych samochodów osobowych z napędem 4x4, klasy C: niższa średnia. Łącznie to 308 różnego typu samochodów, na których zakup Wody Polskie zamierzają przeznaczyć 34 mln 932 tys. zł. W odpowiedzi na ogłoszenie przetargowe wpłynęły 33 oferty,  ostatecznie zatem wartość całego zamówienia powinna być trochę mniejsza.

Dlaczego Wody Polskie zdecydowały się na zakup aut i gdzie one trafią? Państwowa firma zapewnia, że zakup samochodów związany jest z koniecznością wymiany najstarszych aut Wód Polskich (których rok produkcji sięga lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku).

- Przedmiotem postępowania jest zakup specjalistycznego sprzętu, w tym samochodów przeznaczonych do realizacji prac w terenie i obsługi 32 tys. obiektów hydrotechnicznych. Zakup samochodów związany jest z koniecznością wymiany najstarszych aut Wód Polskich (których rok produkcji sięga lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku). Celem jest doposażenie jednostek Wód Polskich, a przede wszystkim wyposażenie w auta tych jednostek w terenie, które dotąd nie miały na stanie samochodów- informuje nas Wydział Komunikacji Społecznej PGW Wody Polskie

Wymianie podlegać będą samochody z lat 80. i 90. ubiegłego wieku, takich marek jak np.: FSO Polonez, Fiat Panda, Opel-Corsa, Jelcz, Liaz, Star, Żuk. Zakupiony sprzęt ma trafić do podległych jednostek wojewódzkich- Regionalnym Zakładom Gospodarki Wodnej. Wody Polskie w całym kraju obsługują łącznie 32 tys. obiektów hydrotechnicznych. Auta mają trafić w pierwszej kolejności do tych jednostek terenowych, które dotąd nie miały na stanie samochodów- zapewnia biuro prasowe Wód Polskich.

opr.Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 lutego 2021 11:39
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Chrzanowskie: …

  Wodociągi Chrzanowskie: budowa kanalizacji sanitarnej

  Rzeszów: kładą rury do n…

  Rzeszów: kładą rury do nowego osiedla

  Pompownia w Jasiowie got…

  Wodociągi Kielce z nowszą infrastrukturą

  Krakowskie Wodociągi

  Dwie nowe fontanny przejęte