Trendy

Mieszkańcy będą mogli liczyć na wsparcie projektów obywatelskich

Marcin Simiński Dodany dnia: 13 marca 2023 08:41

Dzięki porozumieniu, jakie zawarły z Fundacją „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” w Jaworznie Wodociągi Chrzanowskie mieszkańcy będą mogli liczyć na wsparcie obywatelskich inicjatyw.

Porozumienie zawarte pomiędzy fundacją a Wodociągami Chrzanowskimi gwarantuje, że wszystkie przekazywane kwoty oraz wpłaty w ramach 1,5 proc. podatku przekazane na konto fundacji z terenu gmin Chrzanów, Trzebinia i Libiąża będą przeznaczone na wsparcie mieszkańców i inicjatyw właśnie z naszego rejonu. Mieszkańcy mogą już to robić. Aby  za pośrednictwem fundacji przeznaczyć na ten cel swoje 1,5 proc. podatku – wystarczy w formularzu PIT wskazać nr KRS: 0000132934, a w polu „informacje uzupełniające” wpisać jako „cel szczegółowy” nazwę gminy (czyli Chrzanów, Libiąż lub Trzebinia).

– Jako spółka będąca nie tylko dostawcą wody i odbiorcą ścieków, ale również aktywnie włączająca się w życie całego regionu często jesteśmy proszeni o wsparcie rożnych przedsięwzięć w ramach pomocy dla ochrony zdrowia, rozwoju oświaty i kultury, organizacji imprez artystycznych, ekologicznych, czy sportowo-rekreacyjnym. Chcielibyśmy, żeby to, w jaki sposób się w nie włączamy zostało usystematyzowane jako ciągła działalność, bardziej efektywna i maksymalnie przejrzysta – wyjaśnia inicjatywę porozumienia prezes Łukasz Brzózka – Działająca również na naszym terenie Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” gwarantuje nie tylko sprawny sposób przekazywania dotacji na wspomniane potrzeby, ale również znaczne zwiększenie ich puli dzięki pozyskiwaniu większej ilości darczyńców. Dołącza do ich grona także nasza spółka i jej pracownicy – dodaje Łukasz Brzózka zachęcając wszystkich mieszkańców Chrzanowa, Libiąża i Trzebini do przekazywania 1,5 proc. podatku na ten cel. Przekonuje, że w ten sposób pieniądze zostaną w naszym regionie i pozwolą na wsparcie wielu cennych, potrzebnych nam wszystkim inicjatyw.

Fundacja „Energetyka na Rzecz Polski Południowej” prowadzi swoją  działalność od 1993 roku, a w 2004 roku uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co pozwala na pozyskiwanie 1,5 % odpisu podatku dochodowego. Wśród beneficjentów fundacji znajdują się placówki oświatowe, instytucje  kulturalne, placówki służby zdrowia, organizacje sportowe, organizacje pozarządowe, instytucje pomocy społecznej i organizacje charytatywne,  w tym również działające w powiecie chrzanowskim.

 

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 13 marca 2023 08:41
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Branża przywraca obostrz…

  Obostrzenia w kontaktach z klientami Covid -19.

  Zmiany w Zarządzie Izby …

  1 stycznia 2023 r. Paweł Sikorski zastąpi Krzysztofa Dąbrowskiego w funkcji Prezesa

  Stany alarmowe na rzekac…

  Trwa akcja lodołamania.

  Światowy Dzień Wody 2023…

  MPWiK Warszawa: gry miejskiej pn. „Wyzwanie wodnego eksperta”