Oczyszczanie ścieków

Czrzanów: ruszyła modernizacja drugiego reaktora

Marcin Simiński Dodany dnia: 5 marca 2023 19:06

Kilka dni temu rozpoczęła się modernizacja  drugiego reaktora SBR w oczyszczalni Libiąż „A” należącej do Wodociągów Chrzanowskich.

Pierwszy, zmodernizowany własnymi siłami wodociągów w grudniu 2022 r. reaktor biologiczny SBR już pracuje na pełnych obrotach. Prace w SBR 2 rozpoczęły się kilka dni temu  od wylania betonowej podstawy na dnie reaktora, na której zabudowana zostanie instalacja napowietrzająca z nowym zestawem dyfuzorów talerzowych drobnopęcherzykowych. Jak informuje spółka zakres prac obejmuje tutaj także montaż nowej pompy osadowej i pompy ściekowej oraz zasuwy z układem napędowym i przepustnicy do regulacji przepływu na rurociągu.

„Nasze brygady zajmą się również naprawą, piaskowaniem i malowaniem pomostów i wszystkich konstrukcji metalowych reaktora. Ponadto w najbliższych dniach przystępujemy do zainstalowania w hali dmuchaw zestawu już zakupionych trzech nowych dmuchaw śrubowych” - relacjonują Wodociągi Chrzanowskie.

Jednocześnie w budynku dyspozytorni trwa remont pomieszczeń socjalno-bytowych, gdzie obecnie wymieniana jest m.in. instalacja elektryczna i montowane energooszczędne oświetlenie ledowe.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 5 marca 2023 19:06
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Powstanie Inspekcja Wodna

  Specustawa z myślą o bezpieczeństwie rzeki Odry?

  Szlak rowerowy trzech st…

  ZWIK namawia łodzian na wycieczkę rowerową

  Specustawa „odrzańska” p…

  Zaostrzone kary i nowa, wyspecjalizowana służba wodna

  Modernizacja stacji uzda…

  Nawet 80 mln złotych może kosztować modernizacja głównej stacji uzdatniania wody dla…