Działalność bieżąca

Częstochowskie wodociągi z certyfikatem EMAS

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 listopada 2021 08:05

Częstochowskie wodociągi z certyfikatem EMAS

Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska wręczył jubileuszowe certyfikaty organizacjom zarejestrowanym w systemie ekozarządzania i audytu EMAS. Certyfikat trafił m.in. do Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie.

W ten sposób uhonorowano organizacje, które w rejestrze EMAS widnieją najdłużej. Andrzej Szweda-Lewandowski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska zauważył, że spełnienie restrykcyjnych wymagań EMAS nie jest łatwe. Jak zaznaczył jednak, świadczy o dużej świadomości środowiskowej, odpowiedzialności i zdolności do stosowania najnowocześniejszych rozwiązań.

- Każda z zarejestrowanych organizacji wykonała ogromną pracę, żeby wdrożyć najwyższe standardy środowiskowe. Trzeba było przeprowadzić wewnętrzny audyt środowiskowy, stworzyć system zarządzania środowiskowego, poddać się weryfikacji przez niezależnego akredytowanego weryfikatora EMAS – wyjaśniał Andrzej Szweda-Lewandowski.

Organizacje EMAS to nie tylko liderzy wśród podmiotów świadomie kształtujących swoje oddziaływanie na środowisko, ale również organizacje przygotowane na wyzwania Europejskiego Zielonego Ładu.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 25 listopada 2021 08:05
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Edukacja w miejscu produ…

  ZWIK Szczecin: Młodzież z Europy zwiedzała ZPW Miedwie

  Nowe lodołamacze przyjęt…

  Powiększa się flota Wód Polskich

  Śląskie: Miliony na budo…

  31 inwestycji za 35 mln zł

  Szczecin: Międzynarodowy…

  Szczecin: Międzynarodowy Kongres Morski