Inne

Wodociągi Warszawskie przypominają

Marcin Simiński Dodany dnia: 24 października 2023 20:39

Wodociągi Warszawskie przypominają, że w czasie obfitych opadów miejska kanalizacja szybko zapełnia się deszczówką, co może szybko doprowadzić do  podtopień posesji. Aby chronić je przed zalaniem, należy wyposażyć instalację w budynku w zawór zwrotny.

Chodzi o garaże, piwnice, czy pralnie, które mają odpływ do kanalizacji. Jest to powinność właściciela lub zarządcy nieruchomości.

„Aby uniknąć tzw. przepływu zwrotnego ścieków, należy sprawdzić, czy instalacja w budynku jest wyposażona w zawór zwrotny/burzowy. Jeśli tak – zapewniamy sobie ochronę przed zalaniem mienia. Jeśli nie – konieczny jest kontakt z administratorem albo hydraulikiem w kwestii montażu urządzenia”- instruują Wodociągi Warszawskie.

Warto podkreślić, że za szkody związane z zalaniem piwnicy, powstałe przez brak właściwego zabezpieczenia, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania. Z myślą o mieszkańcach Wodociągi Warszawskie przygotowały broszurę informacyjną zawierającą wskazówki, jak zapobiegać cofaniu się ścieków podczas ulewnych deszczy.

W ostatnich dniach media obiegły tragiczne zdjęcia z Wysp Brytyjskich, a konkretnie Wschodniej Szkocji, w którą uderzyła Burza Babet. W wyniku nawałnicy doszło do powodzi, wiele budynków zostało zalanych, a na skutek żywioły zginęły trzy osoby.

Źródło: Wodociągi Warszawskie

Fot. OSP Okonek

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 24 października 2023 20:39
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Branża szuka oszczędnośc…

  Branża szuka oszczędności - receptą fotowoltaika?

  Środa Wielkopolska: świę…

  Miła uroczystość w Środzie Wielkopolskiej

  Historyczna inwestycja w…

  40.000 ton betonu natryskowego na budowę tunelu ściekowego Thames Tadeway w Londynie…

  Jaworzno: modernizacja o…

  W nietypowych okolicznościach wynikających z pandemii COVID-19 jednocześnie z zachow…