Działalność bieżąca

Fuzja w Łodzi staje się faktem

Damian Simiński Dodany dnia: 11 października 2021 08:46

Fuzja w Łodzi staje się faktem

ZWIK wchłonie GOŚ

Połączenie Zakładów Wodociągów i Kanalizacji oraz Grupowej Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi staje się powoli faktem. Dostępny jest dokument określający zasady, na których nastąpi fuzja obu spółek.

Spółką przejmującą jest ZWiK. Jak czytamy w planie połączenia spółek, cały majątek (także zasoby ludzkie) zostaną przejęte przez ZWIK. Spółka przejmowana, czyli GOŚ, zostanie zlikwidowana. Plan  przejęcia został przyjęty 16 września, natomiast od dnia 1 stycznia 2022, udziałowcy będą uczestniczyć w dywidendzie. To oznacza, że od stycznia GOŚ stanie się „oddziałem” ZWIK, a więc przestanie funkcjonować jako osobna spółka.

Jak donosi jednak Dziennik Łódzki, połączenie spółek spowodowało spory zbiorowe. „Trzy na sześć związków zawodowych w ZWIK chce wypłaty jednorazowych premii z powodu nie wejście w życie porozumienia płacowego i 350 zł brutto podwyżki dla każdego pracownika. Z kolei w GOŚ zgłoszono propozycję 1 tys. zł podwyżki dla każdego pracownika. Zarządy obu spółek odmówiły” – pisze Gazeta.

Podaje też, że jeszcze w październiku sprawą połączenia spółek mają zająć się łódzcy radni, ale głosowanie w tej sprawie to raczej tylko kwestia formalna. Samo połączenie ma przynieść ok 4,5 mln zł oszczędności rocznie.

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 11 października 2021 08:46
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Trwa letnie zarybianie

  Wpuścili już 2 mln ryb

  Powstanie Inspekcja Wodna

  Specustawa z myślą o bezpieczeństwie rzeki Odry?

  Wybrzeże praskie z murem…

  Wybrzeże praskie z murem przeciwpowodziowym

  Walcząc z suszą w rejoni…

  Podkarpackie: 2 mln zł na budowę zbiorników