Ekspolatacja systemów wodnych Uzdatnianie i dystrybucja wody

Gm. Przybiernów inwestuje w ujęcia wody i oczyszczalnie

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 stycznia 2021 14:48

Gm. Przybiernów inwestuje w ujęcia wody i oczyszczalnie

Jak informuje Dziennik Goleniowski, dopiero w czwartym przetargu udało się gminie Przybiernów (województwo zachodniopomorskie) wyłonić wykonawcę budowy ujęcia wody i stacji uzdatniania oraz sieci wodociągowej i oczyszczalnia dla kilku miejscowości. Inwestycję wykona firma „Krzyś” z Bądkowa.

Chodzi dokładnie o miejscowości: Budzieszewice, Łoźnica, Dzieszkowo. Inwestycja zostanie przeprowadzona w  formule „zaprojektuj i wybuduj”- wymienia Gazeta.

Do tej pory szukanie inwestora szło jak po grudzie. Mimo ogłaszania kolejnych przetargów nie udawało się wyłonić wykonawcy. Oferty znacznie przewyższały możliwości finansowe gminy. Udało się za czwartym razem. Do przetargu zgłosiły się dwie firmy, ostatecznie  to  FHU „Krzyś” wykona na zlecenie gminy całe zadanie wyceniając pracę na 2 mln 570 tys zł. Jak informuje gmina Przybiernów podpisano już umowę na wykonanie zadania.

„Warto dodać, że na całą „operację” gmina Przybiernów podpisała umowę o dofinansowaniu z programu operacja typu "Gospodarka wodno-ściekowa" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji  w energię odnawialną i oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Dzięki temu miasto dołoży do inwestycji ok. 1,7 mln zł, a reszta będzie pochodziła z dotacji. Ta jednak zostanie przekazana na konto gminy dopiero po rozliczeniu inwestycji”- pisze Dziennik Goleniowski.

Gazeta dodaje, że budowa sieci wod.-kan. do Budzieszewic, Łoźnicy i Dzieszkowa to największa przyszłoroczna inwestycja zaplanowana w budżecie Przybiernowa. Łącznie na zadania inwestycyjne gmina ta chce wydać w 2021 3,5 mln zł.

Źródło: Dziennik Goleniowski/MS

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 2 stycznia 2021 14:48
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Warszawa: ciekawy sposób…

  Warszawa: ciekawy sposób na dodatkową retencję

  Rekordowa dotacja z PROW…

  Dostali dofinansowanie, zainwestują w gospodarkę ściekową

  Warszawski ZDM: wyregulo…

  Warszawski ZDM: wyregulowali 166 włazów

  Czy czas zacząć martwić …

  Sieć wodociągowo-kanalizacyjna zagrożoną częścią infrastruktury krytycznej w Polsce