Działalność bieżąca Inwestycje Zarządzanie kryzysowe Księgowość

Górnośląskie Wodociągi wspierają walkę z COVID

Damian Simiński Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:49

Górnośląskie Wodociągi wspierają walkę z COVID

300 tys. zł darowizny dla szpitala w Tychach

GPW SA przekazało darowiznę w wysokości trzystu tysięcy złotych na walkę z pandemią Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu Megrez Sp. z o.o. w Tychach, która pomoże placówce zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby związane ze skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Spółka Megrez prowadzi obecnie szpital zakaźny jednoimienny – jeden z dwóch takich w regionie. Szpital przeznaczy darowiznę przede wszystkim na zakup środków ochrony indywidualnej, maseczek, kombinezonów, rękawiczek chirurgicznych czy przyłbic, ale także na zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb personelu medycznego. – Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów SA należy do grona darczyńców, którzy zaoferowali nam ogromną pomoc finansową. Jest ona dla naszego szpitala niezbędna, bo dzięki zabezpieczeniu takich kwot na koncie, w każdej chwili możemy dokonać zakupu najbardziej potrzebnych rzeczy. Brakuje nam leków, środków ochrony indywidualnej. W tej sytuacji jednak, możemy te środki natychmiast uruchomić i reagować na naglące potrzeby. Pacjentów stale przybywa i spodziewamy się, że przez najbliższy czas sytuacja się nie zmieni. Każda pomoc jest potrzebna. Pięknie dziękujemy Zarządowi GPW SA. Trzysta tysięcy to dla nas bardzo duża pomoc. – powiedziała Mariola Szulc – Prezes Zarządu Megrez Sp. z o.o.

- Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów jest spółką społecznie odpowiedzialną, zawsze chętnie wspieramy i pomagamy najbardziej potrzebującym. Jesteśmy przedsiębiorstwem, które zapewnia bezpieczeństwo dostaw wody pitnej dla ponad 3,5 mln mieszkańców regionu. W sytuacji gdy wszyscy walczymy z koronawirusem wsparcie szpitali, które zabezpieczają zdrowie i życie Polaków jest naszą powinnością. – podkreślił Henryk Drob, Prezes Zarządu GPW SA.

Za pomoc podziękował także Zarząd Województwa Śląskiego z Marszałkiem Jakubem Chełstowskim na czele: - Dziękuję Zarządowi GPW SA za przekazanie trzystu tysięcy złotych darowizny spółce Megrez w Tychach, która obecnie prowadzi szpital zakaźny jednoimienny. Kwota ta zostanie przekazana na walkę z koronawirusem. – powiedział Marszałek.

Za GPWSA red.

 

 

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Damian Simiński Dodany dnia: 16 listopada 2020 14:49
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Zachodniopomor…

  Wodociągi Zachodniopomorskie: wspólna akcja szkół i przedsiębiorstwa

  Chodzież: Trwa przebudow…

  Chodzież: wymienią 1,3 km sieci

  W Libiążu trwa budowa si…

  Wodociągi Chrzanowskie

  Niskoemisyjna flota samo…

  W trosce o środowisko i jakość powietrza w Krakowie korzystają z niskoemisyjnej flot…