Uzdatnianie i dystrybucja wody

Kolejna inwestycja Wodociągów Chrzanowskich

Marcin Simiński Dodany dnia: 17 września 2023 19:42

W Młoszowej powstaje hydrofornia, dzięki której poprawi się ciśnienie wody w rejonie ulic Spacery i Miodowej, a także będzie możliwe wybudowanie nowej sieci wodociągowej Młoszowa – Karniowice- informują Wodociągi Chrzanowskie.

Obok modernizacji oczyszczalni ścieków Libiąż „A” to największa samodzielnie realizowana inwestycja Wodociągów Chrzanowskich w tym roku.

„Pod nadzorem Wydziału Projektowania, Inwestycji i Remontów brygady naszych pracowników z Wydziałów: Mechanicznego, Sieci Wodociągowej, Sieci Kanalizacyjnej i Głównego Energetyka wykonały już m.in. betonową komorę hydroforni i zbiornik bezodpływowy oraz zainstalowały zestaw hydroforowy”- informuje prosto z placu budowy spółka.

 Aktualnie trwa budowa nadziemnego zbiornika wody pitnej, którego wykonawcą jest specjalistyczna firma zewnętrzna- dodają przedstawiciele Wodociągów Chrzanowskich.

Słoneczna energia w Czyżówce

W tych dniach spółka pochwaliła się także zakończeniem innej ważnej inwestycji. Chodzi o nowe ujęcie wody w Czyżówce. Na obiekcie od kilku dni pracuje instalacja fotowoltaiczna o mocy 14,25 kW. W skali roku ma ona pokryć ok. 30% całkowitego zapotrzebowania urządzeń tego ujęcia na energię elektryczną- zapowiadają Wodociągi Chrzanowskie.

 

Źródło: Wodociągi Chrzanowskie

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 17 września 2023 19:42
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Sieniawa: MODERNIZACJA W…

  Powstaną trzy nowe komory filtracyjne

  Rewal: Wodociągowcy sprz…

  Wodociągi Rewal: sezonowe prace na plażach za pomocą Flozagi

  Wywiad z prezesem Wodoci…

  Łukasz Brzózka: Nie osiadamy na laurach ani nie zwalniamy tempa

  Grodków: to największy p…

  Powstało już 5 km kanalizacji