Oczyszczanie ścieków

Kościan: wymienili membrany w dyfuzorach

ŁUKASZ TOMKÓW Dodany dnia: 15 maja 2023 16:36

Trudnego zadania podjęli się ostatnio pracownicy Oczyszczalni Ścieków zlokalizowanej przy ul. Kanałowej 1 w Kościanie- wymienili membrany na dyfuzorach powietrza w bloku technologicznym.

Na bloku biologii dzięki napowietrzaniu dochodzi do reakcji biochemicznych oraz do namnażania się bakterii, które biorą udział w procesie oczyszczania ścieków.

„Dzięki analizie przeprowadzonej przez Kierownika oraz Technologa Oczyszczalni Ścieków remont będzie mniej kosztowny - wymienione zostaną tylko membrany, a nie całe dyfuzory. Prace w całości wykonają nasi pracownicy Pozwoli nam to przywrócić zużycie energii elektrycznej potrzebnej do wytwarzania powietrza do poziomu sprzed wystąpienia problemu z napowietrzaniem ścieków” – informują Wodociągi Kościańskie. Koszt zakupu samych membran to 86.439,48 złotych brutto- dodaje Spółka.

Oczyszczalnie ścieków w Kościanie przyjmuje ścieki nie tylko z Kościana, ale także z okolicznych miejscowości, tj.: z Kurzej Góry, Kiełczewa, Kokorzyna, Pelikana, Sierakowa, Kobylniki oraz Szczodrowa.

Źródło: Wodociągi Kościańskie

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ TOMKÓW Dodany dnia: 15 maja 2023 16:36
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Nawilżany papier się nie…

  Edukacyjny eksperyment Wodociągów Kościańskich

  Wodociągowcy w pierwszyc…

  "Bądźcie bez litości, bądźcie brutalni" - Adolf Hitler

  Inwestycja ze wsparciem …

  Rozbudują oczyszczalnię w Legnicy

  Tak zmieniła się rzeczyw…

  MPWiK Łask: Oczyszczalnia wczoraj i dziś