Pozostałe

Kranówka najlepsza na upały

Szymon Różański Dodany dnia: 20 czerwca 2022 05:35

Krakowskie Wodociągi już uruchomiły na terenie miasta kurtyny wodne, dzięki którym mieszkańcy mogą się ochłodzić w trakcie spaceru, zwłaszcza w miniony upalny weekend.

Kurtyny będą czynne w zależności od warunków pogodowych w godz. 10 - 20 w kilku lokalizacjach Krajowa, m.in. na słynnym Rynku Główny, ale także Małym Rynku, czy Placu Centralnym. W miniony weekend urządzenia bardzo się przydały, dając ochłodę także wielu turystom, którzy w miniony długi weekend wybrali się do Krakowa. Kurtyny obsługują Wodociągi Miasta Krakowa, z rozpylana w nich wodna mgiełka, to rzecz jasna krakowska kranówka. Zresztą tę można również skosztować, za pomocą ogólnodostępnych pitnikach na terenie miasta. Dodatkowo na czas upałów Wodociągi Miasta Krakowa udostępniają dodatkowe punkty poboru wody  na postojach zastępczych dla dorożek.

 Spółka przypomina, że nasz organizm składa się w dużej części z wody. Codziennie tracimy jej około 2 litrów, dlatego uzupełnianie płynów jest bardzo ważne, zwłaszcza w upalne dni. Zachęcamy do picia „dobrej wody prosto z kranu” – jest bezpieczna i zawsze pod ręką- namawiają Wodociągi Miasta Krakowa.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Wodociągi Miasta Krakowa

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 20 czerwca 2022 05:35
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodociągi Miasta Krakowa

  Pierwszy odcinek kolektora deszczowego oczyszczony

  Ochrona danych osobowych…

  Kawa z ekspertem – wtorek, 22 lutego 2022 godz. 10:00

  Bydgoska retencja w czoł…

  W raporcie Water City Index 2020 - analizującym miasta pod kątem zagospodarowania wó…

  XIII Konferencja straty …

  XIII Konferencja straty wody w systemach wodociągowych