Wodociągi Warszawskie od lat przekonują do picia wody z kranu, w ramach kampanii „Warszawska kranówka”. Tegoroczna, letnia odsłona projektu pod hasłem „Smakuj życie!” ma zachęcać kolejnych warszawiaków do sięgania po wodę z kranu.
Wybór tegorocznego hasła kampanii – „Smakuj życie” – nie jest przypadkowy. To nawiązanie do jednej z niewątpliwych zalet produkowanej przez Wodociągi Warszawskie wody. Jej walory smakowe potwierdza aż 84 proc. badanych warszawiaków w sondażu satysfakcji przeprowadzonym w maju 2023 r. Dlatego też spot wideo prezentowany w mediach społecznościowych stołecznej spółki, a także spoty emitowane w lokalnych stacjach radiowych skupiają się na tym aspekcie. W tym roku wodociągowcy pytają w kampanii: „jak smakuje życie?” - czy przypomina nam rześkie powietrze podczas porannego spaceru, wolne popołudnie z ulubioną lekturą, a może czas spędzony z przyjaciółmi.
- Naszym celem jest, by warszawska kranówka na co dzień i o każdej porze towarzyszyła mieszkańcom stolicy i gościom, którzy odwiedzają Warszawę. Dlatego zachęcamy, aby korzystać z tej najbardziej dostępnej wody w domu, w pracy czy w czasie wolnym, zabierając ją ze sobą w bidonie lub butelce wielokrotnego użytku i razem z nami smakować życie – mówi rzecznik prasowy Wodociągów Warszawskich Marek Smółka.
Przedstawiciel spółki podkreśla, że nie tylko na stronie www.warszawskakranowka.pl, ale też i w codziennej komunikacji z mieszkańcami Wodociągi Warszawskie promują postawy ekologiczne. Zachęcają do picia wody prosto z kranu, która jest wysokiej jakości, bogata w minerały oraz bezpieczna, bo stale badana i nieopakowana w zaśmiecający planetę plastik. Na stronie internetowej wodociągowcy prezentują także wiele cennych wskazówek, m.in. jak ograniczać zużycie wody, by chronić jej globalne zasoby jako wspólnego dobra, czy edukują o postępujących zmianach klimatu, widocznych „gołym okiem” w postaci coraz dłuższych okresów suszy.
- Warto pomyśleć, po jaki napój sięgnąć, by jak najlepiej zaspokoić pragnienie podczas upalnych dni, a przy okazji zadbać o siebie i środowisko – podsumowuje Marek Smółka.
Źródło: Wodociągi Warszawskie