Inwestycje

Nowy budżet, nowe wyzwania

Szymon Różański Dodany dnia: 8 stycznia 2023 21:41

Mimo niekorzystnych prognoz, Jaworzno wciąż stawia na inwestycje i rozwój miasta dla jego mieszkańców. Na przyszłoroczne inwestycje przeznaczono ponad 226 mln złotych, na liście tych zadań nie brakuje tych związanych z rozbudową i modernizacji systemu wod-kan.  

Jaworzno z sukcesem rozpoczęło starania o środki z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych na budowę infrastruktury na terenie Jaworznickiego Obszaru Gospodarczego. Dzięki temu do miasta trafiło 100 mln zł na budowę sieci wodno-kanalizacyjnej na JOG-u. Jaworznicki Obszar Gospodarczy to strategiczna strefa przemysłowa miasta o wielkości ok. 300 ha. Pozyskane środki pozwolą na rozpoczęcie pierwszego etapu prac na tym obszarze polegających na uzbrojeniu terenu inwestycyjnego w sieć wodociągową i kanalizację, a także gospodarkę wodami deszczowymi. To działania realizowane na potrzeby stworzenia w tym miejscu obszaru gospodarczego, nowych technologii, w którym w przyszłości zatrudnienie może znaleźć nawet 12 tys. pracowników. Przyszły rok będzie nastawiony na intensywne pozyskiwanie inwestorów i współpracę z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, Jaworznicką Izbą Gospodarczą oraz agendami rządowymi.

Ponad 29 mln zł na modernizację kanalizacji

Dotacja, w wysokości blisko 28,5 mln zł, ze środków rządowych pozwoli na realizację dużego zadania związanego z modernizacją i przebudową infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta Jaworzna – Faza VII. Inwestycja ma za zadanie poprawę warunków życia mieszkańców dzielnic Jaworzna, uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej i składa się z trzech komponentów m.in. modernizację ujęcia wód podziemnych „Dobra”, budowę sieci wodociągowej wraz z przyłączami do budynków oraz sieci kanalizacji sanitarnej w osiedlu Cezarówka Dolna czy przebudowę i modernizację pompowni ścieków Łubowiec wraz z rozbudową i przebudową sieci.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Miasto Jaworzno

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 8 stycznia 2023 21:41
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Pomoc z Aquanet Poznań d…

  Do Charkowa dotarł TIR z rzeczami pierwszej potrzeby dla pracowników

  Departament Gospodarki W…

  Nowy departament w Wodach Polskich

  Naukowy piknik w Chodzie…

  Promowali retencję i picie kranówki

  Szprotawa: inwestycje w …

  3,5 miliona na modernizację wiejskich SUW