Uzdatnianie i dystrybucja wody

„Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse”

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 23 listopada 2022 21:49

W dniu 16 listopada 2022 r. Gmina Łyse dokonała odbioru częściowego odcinka sieci wodociągowej w msc. Lipniki – dzielnica „Struga” zrealizowanego w ramach zadania „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse.”

Odcinek o długości 5,4 km umożliwi przyłączenie do sieci wodociągowej 25 budynków mieszkalnych. Koszt budowy wodociągu realizowanego w formule „Zaprojektuj i wybuduj”  wyniósł 1.062.720 zł.

Realizacja zadania została sfinansowana ze środków Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” oraz środków własnych Gminy Łyse.

Jedną z ciekawostek widocznych na zdjęciach z odbioru częściowego inwestycji jest pojazd pogotowia wodno-kanalizacyjnego, którym poruszała się komisja odbiorowa po terenie inwestycji. Jest to samochód o napędzie całkowicie elektrycznym. Będzie on wykorzystywany w działalności Gminnej Jednostki Usług Komunalnych w Łysych. Nowoczesny pojazd został zakupiony również w ramach realizacji projektu „Nowy Ład w gospodarce wodno-kanalizacyjnej Gminy Łyse”, na który Gmina Łyse pozyskała rekordowe dofinansowanie w wysokości 10,8 mln zł.

"Jest to największy pojedynczy kontrakt w historii Gminy Łyse, dzięki któremu przestaniemy być jedną z najsłabiej zwodociągowanych gmin Mazowsza, stając się liderem w zakresie stosowania innowacyjnych rozwiązań w branży wodno-kanalizacyjnej oraz tempa realizacji i rozmiaru inwestycji.  Najważniejsze jednak jest to, że kolejni mieszkańcy gminy uzyskują możliwość korzystania ze znakomitej jakości wody pitnej w ramach gminnej infrastruktury wodociągowej" - informuje Gmina Łyse.

Opr. Redaktor Wodociągowiec.pl

Źródło: UG Łyse; Foto: UG Łyse

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 23 listopada 2022 21:49
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Gminie Dobra nie skorzy…

  Trwa budowa oczyszczalni ścieków w miejscowości Wojtaszyce

  Uczniowie w Muzeum Wodoc…

  Racibórz: edukacja na stacji uzdatniania wody

  Niskoemisyjna flota samo…

  W trosce o środowisko i jakość powietrza w Krakowie korzystają z niskoemisyjnej flot…

  Inwestują w zdrowie i be…

  Sosnowiec: rusza najdroższy etap modernizacji oczyszczalni