Opłaty środowiskowe

Pomorskie: Zanieczyszczenie rzeki Bolszewki

Marcin Simiński Dodany dnia: 20 września 2023 22:28

Toczy się postępowanie karne w sprawie zanieczyszczenia rzeki Bolszewka, do której zrzucono ścieki z oczyszczalni- poinformował gdański oddział PGW Wody Polskie.

Rzeka Bolszewka została zanieczyszczona dokładnie w rejonie oczyszczalni śćieków w miejscowości Luzino, gmina Luzino oraz w okolicy ul. Zielony Dwór, w miejscowości Gościcino, w gminie Wejherowo, powiat wejherowski.

„Zrzut ścieków  z oczyszczalni nastąpił  poprzez wylot do rowu a następnie bezpośrednio do rzeki Bolszewki. Na miejsce przybyły: Policja, Straż Rybacka, inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody do badań- informują Wody Polskie w Gdańsku- do rowu prowadzącego do rzeki odprowadzana była dość duża ilość ścieków, która powodowała znaczne zmętnienie wody znajdującej się w rowie oraz w rzece Bolszewce, widoczna była zawiesina koloru szarego, co wskazuje na znaczną ilość szkodliwych substancji w rzece. Wyczuwalny był nieprzyjemny, intensywny zapach fekaliów.Powiadomiony został również Urząd Gminy w Wejherowie”.

PGW WP Nadzór Wodny w Redzie złożył na Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie zawiadomienie o zanieczyszczeniu wody w rzece Bolszewce w takiej ilości, że może to zagrozić życiu i zdrowiu człowieka oraz spowodować zagrożenie skażenia w znacznych rozmiarach roślin i zwierząt. Toczy się już postępowanie karne.

Marcin Simiński

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 20 września 2023 22:28
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Wodą dowożą im beczkowoz…

  Wodociąg wyczerpany, w kranach sucho

  Eksponat z serialu Netfl…

  "Wielka Woda” hitem ostatnich dni

  GRODWIK zakończył inwest…

  Opolskie: w Tarnowie Grodkowskim wybudowali nową sieć

  Pomorskie Sztormy 2024- …

  Projekt Wodociągów Lęborskich nominowany