Zarządzanie kryzysowe

Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast”

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 5 października 2021 09:46

Sądeckie Wodociągi: Dziś druga edycja

Konferencja „Infrastruktura Krytyczna Miast”

Dziś zaczyna się II Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Infrastruktura Krytyczna Miasta” w Rytrze (Beskid Śląski), której organizatorem jest spółka Sądeckie Wodociągi.

Najważniejsze tematy ostatnich miesięcy, najnowsze osiągnięcia naukowe i zaawansowane rozwiązania techniczne dotyczące infrastruktury krytycznej. O tym będzie się mówić przez najbliższe dwa dni w Rytrze.

Wśród zaplanowanych tematów znajdą się między innymi: Cyberbezpieczeństwo i zagrożenia terrorystyczne oraz punkty krytyczne funkcjonowania infrastruktury komunalnej,    powiązania i zależności międzybranżowe systemów infrastruktury komunalnej, eksploatacja systemów infrastruktury komunalnej w warunkach normalnych i sytuacjach kryzysowych, technologia i materiały, a bezpieczeństwo funkcjonowania infrastruktury komunalnej.

Organizatorem konferencji jest spółka Sądeckie Wodociągi. Patronat naukowy nad konferencją sprawują: Politechnika Krakowska, AGH, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, PWSZ w Nowym Sączu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie,  Komisja Nauk Geologicznych, Oddział PAN w Krakowie

Patronat honorowy objęli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółk,  Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, Stowarzyszenie Elektryków Polskic,  Izba Gospodarcza „Wodociągi Polskie” oraz Polskie Zrzeszenie Techników i Inżynierów Sanitarnych.

Jak wspominają organizatorzy, w pierwszej konferencji, która odbyła się w 2018 roku, wzięło udział 115 uczestników. Podczas trzech dni wygłoszono 44 referaty. W ramach siedmiu sesji odbyły się również interesujące panele dyskusyjne. Uczestnicy wydarzenia chwalili nie tylko jego wysoki poziom, ale także lokalizację przedsięwzięcia. Urokliwe i sprzyjające wymianie poglądów miejsce konferencji zlokalizowana jest w Rytrze – pięknie położonej miejscowości górskiej w Beskidzie Sądeckim, w malowniczej dolinie Popradu.      

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 5 października 2021 09:46
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Pierwszy z czterech pold…

  Inwestycja za 235 mln zł: gotowy pierwszy polder

  Podium drugi rok z rzędu

  Opolskie Wodociagi kolejna nagroda

  Bogatyńskie Wodociągi i …

  Prezes Roman Konopski odpowiada