Inne

Ponad 2 mln dofinansowania dla AQUA-Sopot

Marcin Simiński Dodany dnia: 2 czerwca 2024 21:57

AQUA-Sopot pozyskało dofinansowanie w kwocie ponad 2 mln zł na projekt z programu „Klimatyczne uzdrowiska” ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W ramach projektu w budynku AQUA-Sopot zostanie przeprowadzona kompletna termomodernizacja, zainstalowana fotowoltaika oraz usunięty azbest. Fotowoltaika zostanie również zainstalowana na budynku na terenie Stacji Uzdatniania Wody „Bitwy pod Płowcami”.

„Realizacja projektu wydatnie przyczyni się do redukcji zużycia gazu na potrzeby ogrzewania budynku o około 60-70% oraz o 80% obniży koszty energii elektrycznej. Inwestycja wpisuje się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności”- informuje Spółka.

Kilka dni temu z  ramienia AQUA-Sopot Sp. z o.o. umowę o dofinansowanie podpisał Pan Marek Bogacki, Członek Zarządu. Podpisanie umowy odbyło się w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Całkowity koszt realizacji przedsięwzięcia  to 3 169 211,00 zł, z czego dofinansowanie to 2 115 443,00 zł. Termin realizacji projektu to listopad 2025 r.

Źródło: AQUA-Sopot

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 2 czerwca 2024 21:57
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  M. Żmuda wiceprezesem Wó…

  Zastępca ds. usług wodnych

  Budowa sieci, likwidacja…

  Gdańsk: w listopadzie dwie inwestycje

  SILESIALAB 2021

  Dębickie Laboratorium z wysoką oceną

  Wodociągi Zielona Góra p…

  Zrobią porządek z wodami opadowymi