Ekspolatacja systemów wodnych

Poważna awaria wodociągu w Poznaniu

Szymon Różański Dodany dnia: 2 sierpnia 2022 10:13

Do poważnej awarii wodociągu na poznańskim osiedlu Zwycięstwa doszło w miniony piątek- informowały miejskie władze. Konieczne było nawet wstrzymanie ruchu tramwajów, a całe ulice zamieniły się w potoki. Zalane zostały także zaparkowane tam auta.

Zgłoszenie o dużym wycieku dotarło do spółki Aquanet ok. godz. 11.25. Jej pracownicy niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia. - Doszło najprawdopodobniej do awarii rurociągu przebiegającego na Os. Zwycięstwa, przy numerze 19, a wskutek tego do zalania sąsiadującego obszaru – wyjaśniała na gorąco Zofia Koszutska-Taciak, rzeczniczka prasowa Aquanet S.A.

Z powodu uszkodzenia rury wodociągowej w rejonie węzła Al. Solidadrności wstrzymany został całkowicie ruch tramwajowy na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju od Dworca Zachodniego do Os. Sobieskiego. Rurociąg o średnicy ok. 50 cm został uszkodzony w pobliżu os. Zwycięstwa. Na miejscu działają już służby spółki Aquanet. Wzdłuż trasy PST do przystanku Armii Poznań uruchomione zostały autobusy "za tramwaj".

Zapłacą odszkodowanie?

Niestety w wyniku awarii zalane zostały samochody zaparkowane na pobliskim parkingu. Jak informował poznański magistrat osoby poszkodowane - właściciele zalanych samochodów - mogą zgłosić się do Aquanetu z wnioskiem o odszkodowanie. Można to zrobić poprzez formularz dostępny na stronie internetowej (należy wybrać "Wniosek o odszkodowanie za szkodę powstałą wskutek działalności Spółki") lub dostarczyć dokument w formie papierowej do siedziby spółki (osobiście lub pocztą tradycyjną).

Redaktor Wodociągowiec

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 2 sierpnia 2022 10:13
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Kawa z ekspertem

  Zarządzanie Bezpieczeństwem Infrastruktury Krytycznej

  „Wyspiarka” pokonała pon…

  Raport z budowy tunelu w Świnoujściu

  Jakość wody -jaka ma by…

  Dyrektywa Parlamentu Europejskiego w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia

  Wodociągi Chrzanowskie: …

  Wyremontowana sala obsługi klienta Wodociągów Chrzanowskich robi wrażenie