Inne

PWiK Ostrołęka - uczniowie założyli łąkę

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 17 kwietnia 2023 09:23

Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zorganizowało dla uczniów miejscowego Zespół Szkół Zawodowych nr 3 na kierunku technik ochrony środowiska wspólne zakładanie łąki kwietnej, która powstała na terenie zakładu uzdatniania.

Celem akcji było stworzenie miejsca do rozwoju i życia dla wielu gatunków owadów, np.  pszczół, chrząszczy, motyli. Przed wysiewem teren został odpowiednio przygotowany i oczyszczony.

„Wysiana została mieszanka nasion traw i kwiatów łąkowych, która nie wymaga częstej pielęgnacji czy stosowania nawozów za to poprawia bioróżnorodność, pomaga w retencji wody i odbudowuje zdegradowaną glebę” – opisuje akcję Ostrołęckie PWiK.

Pierwsze kiełki widać będzie już po 2 tygodniach, a pierwsze kwiaty zobaczymy po około 6 tygodniach od wysiewu.

Źródło: PWiK Ostrołęka

 

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

ŁUKASZ SZELĄG Dodany dnia: 17 kwietnia 2023 09:23
  • Komentarze (0)
    Image placeholder

    Podobne artykuły

    Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

    W szkoleniu wzięło udzia…

    O hydrantach warto wiedzieć wszystko

    Kolejny lodołamacz zasil…

    „Tarpan” już na wodzie

    W gminie Powidz powstaje…

    Kolejna dotacja na ważną inwestycję

    Jak w łatwy sposób zagos…

    Drzewo zamiast zadaszenia i ogród deszczowy zamiast kanału