System monitoringu i sterowania

PWIK w Tarnowskich Górach uruchomił system monitoringu

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2022 08:51

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Tarnowskich Gór uruchomiło nową Dyspozycję Ruchu. Nowoczesny system monitorujący  pracę sieci i urządzeń wod-kan będzie ściśle współpracować ze sztabami kryzysowymi obu samorządów w celu poprawienia bezpieczeństwa funkcjonowania infrastruktury.

Jest to kolejny krok w kierunku digitalizacji kluczowych usług komunalnych i rozwoju inteligentnych miast. Dzięki uruchomionej Dyspozycji Ruchu wszystkie informacje na temat zakłóceń pracy sieci, awarii wodociągowych i kanalizacyjnych oraz planowanych pracach, które skutkowałyby czasowym wyłączeniem dostaw wody, będą natychmiast trafiać do odpowiednich służb przy Urzędach Miejskich.

Sławomir Jankowski – Prezes PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach:  najważniejszy, dlatego też w pierwszej kolejności zajęliśmy się poprawą efektywności w tym obszarze- powiedział w trakcie uruchamiania systemu prezes PWIK w Tarnowskich Górach, Sławomir Jankowski. - Stworzenie nowego biura i nowej jakości w obsłudze klienta było naszym priorytetem. Należy jednak również pamiętać o dbałości o zasoby naturalne, co realizujemy poprzez zarządzanie infrastrukturą wod-kan. Stały monitoring pracy sieci i koordynacja w przepływie informacji pozwoli nam skuteczniej reagować na awarie i jeszcze szybciej informować odbiorców o chwilowych niedogodnościach. Stąd też powstał pomysł na skoordynowanie pracy naszych dyspozytorów z pracą służb miejskich. Wierzę, że dobra współpraca biznesu i samorządu może przynieść realne korzyści. Poprzez takie działania budujemy partnerstwo z Miastem i realizujemy innowacyjne projekty. Już dziś jesteśmy na drodze do osiągnięcia statusu inteligentnego miasta- dodał prezes PWIK.

Kolejnym zaproponowanym przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji etapem jest utworzenie wspólnego Centrum Monitoringu, w formie platformy, na której zamieszczane będą wszelkie informacje o planowanych pracach związanych z inwestycjami w miastach.

Uruchomiona Dyspozycja Ruchu, jest kolejnym krokiem poczynionym przez PWiK w ramach podnoszenia efektywności obsługi mieszkańców. W ubiegłym roku Spółka utworzyła nowoczesne Biuro Obsługi Klienta, tym samym proponując nową jakość obsługi klienta oraz pakiet usług dodatkowych.

Przedsiębiorstwo obecnie eksploatuje 587 km sieci wodociągowej oraz 425 km sieci kanalizacyjnej. Ponadto obsługuje 8 ujęć wody, 5 stacji uzdatniania wody, 4 oczyszczalnie ścieków oraz 55 przepompowni ścieków. Stworzona Dyspozycja Ruchu pozwala nadzorować pracę całej infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej z terenu Tarnowskich Gór, Miasteczka Śląskiego i Woźnik, a nowoczesny monitoring usprawnia pracę służb operacyjnych oraz przepływ informacji do odbiorców.

 

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: PWIK Tarnowskie Góry

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Szymon Różański Dodany dnia: 13 czerwca 2022 08:51
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  To będzie najdłuższa wod…

  Prezydent Świnoujścia: jeszcze kilka miesięcy cierpliwości

  Zabrze: kto wybuduje sie…

  Zabrze: kto wybuduje sieci do schroniska?

  Łódź: specjalistyczny sa…

  Łódź: specjalistyczny samochód za 1,2 mln zł

  Prezes łódzkiego ZWIK-u …

  Zapłacił cenę za spór z Wodami Polskimi?