Inwestycje

Sieć wybuduje spółka z Kalisza

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 lutego 2024 23:06

Kolejne zdania W dniu 07.02.2024r. MPECWiK Sp. z o.o. w Środzie Wielkopolskiej podpisała umowę z firmą BUD-AN z Kalisza na rozbudowę i przebudowę sieci sanitarnej w miejscowości Winna Góra. Roboty mają kosztować niewiele ponad 360 tys. zł

Jak informuje Spółka, w ramach inwestycji planowane jest wykonanie na podstawie opracowanego programu funkcjonalno-użytkowego (PFU) projektu budowlanego, który będzie obejmował wybudowanie kolektora z rur PVC200 o długości około 200m, montaż przepompowni ścieków wraz z monitoringiem, rurociągiem tłocznym PE90 o długości około 59m oraz wykonanie 7 odcinków przyłączy do granicy nieruchomości (z rur PVC160 o długości około 48m).

„Jest to kolejne zadanie realizowane przez MPECWiK, w ramach pomocy finansowej na operację: „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w gminie Środa Wielkopolska (etap II) - rozbudowa i przebudowa stacji uzdatniania wody w m. Starkówiec Piątkowski, przebudowa sieci wodociągowej w m. Nadziejewo, rozbudowa i przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej w m. Winna Góra.”- informuje MPECWiK w Środzie Wielkopolskiej.

Uzyskana pomoc dla zadań wchodzących w skład całego zadania wynosi 2.679.293,00 zł., co stanowi 100% kosztów kwalifikowanych.

Źródło: FB/MPECWiK Środa Wielkopolska

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 17 lutego 2024 23:06
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Ruda Śląska: ponad 73 ml…

  Ambitne plany Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji

  Na Pisie powstanie stopi…

  Budowa stopnia wodnego na rzece Pisie ma na celu zwiększenie retencji wody w zlewni …

  Ciekawa historia z Łodzi

  Dawniej za wodę i ścieki odpowiadał stróż domowy

  Doroczny ranking firm wo…

  ZWiK Szczecin w krajowej czołówce