Trendy

Śnięte ryby w Inie

Marcin Simiński Dodany dnia: 21 czerwca 2023 08:56

Zachodniopomorskie. Zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego prawdopodobnego zanieczyszczenia rzeki Iny złożył dzisiaj Burmistrz Gminy Goleniów Robert Krupowicz.

W niedzielę 19 czerwca ok. godz. 12.30 zaczęły przypływać wraz z nurtem rzeki pierwsze śnięte ryby.

„Pierwszy komunikat o śniętych rybach, które zauważono na Inie w okolicy Bącznika dotarł do Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie dzisiaj o godz. 12.00. Strażacy, którzy pojechali na miejsce potwierdzili istnienie pojedynczych śniętych ryb. Wyniki badań próbek wody, które pobrała Inspekcja Ochrony środowiska mają być jutro, 20 czerwca, ok godz. 10.00.Kolejne zawiadomienie o kilkuset śniętych rybach w okolicach ul. Spacerowej wpłynęło do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego ok. 20.20.  Zauważalna była również zmiana barwy, przejrzystości rzeki i zmieniony zapach. W akcji odławiania ryb i napowietrzania rzeki brały udział trzy zastępy straży pożarne”- informowała na bieżąco Gmina Goleniów

Przedstawiciele Państwowego Przedsiębiorstwa Wody Polskie, dokonując obserwacji stanu rzeki, stwierdzili niewielką ilość śniętych ryb.  Zadecydowali o postawieniu zapory na odcinku rzeki pomiędzy Goleniowem a Modrzewiem w celu wyłapania martwych ryb. 

Gmina Goleniów zwróciła się jednocześnie z wnioskiem do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej  o wprowadzenie zakazu bezpośredniego kontaktu z wodą z rzeki Iny do czasu uzyskania badań z pobranych próbek. 

Marcin Simiński

Źródło: Gmina Goleniów

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Marcin Simiński Dodany dnia: 21 czerwca 2023 08:56
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Studenci z wizytą w Aqua…

  Instytut Geologii UAM wizytował, zaopatrujące w wodę aglomerację poznańską, ujęcie D…

  Wyciek z uszkodzonego ko…

  Ścieki zanieczyściły Wartę

  Tu każdego dnia mówią o …

  Wrocław: dwumilionowy gość Hydropolis

  Przebudowa wału przeciwp…

  Kolejne inwestycje przeciwpowodziowe w Dolinie Maciejowickiej