Aktualności od 1 do 10

Sosnowiec: Zakończono budowę wodociągu

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 23 marca 2021 18:50

Sosnowiec: Zakończono budowę wodociągu

Po pracach związanych z wykonaniem przewiertu pod dnem Przemszy i ułożeniem nowego wodociągu, przyszedł czas na zakończenie całej inwestycji wykonywanej na zlecenie Sosnowieckich Wodociągów.

Przebudowa sieci wodociągowej prowadzona była w kilku ulicach: Chemicznej, Szpaków, Rybnej i Zamkniętej w Sosnowcu.

 – Wszystko w trosce o lepszą jakość dostarczanej wody oraz zmniejszenie strat wody i uniknięcie awarii – wyjaśnia Paweł Kopczyński, prezes Sosnowieckich Wodociągów.

Po zakończeniu robót ziemnych wykonawca zajął się chodnikami i drogami, które zostały rozebrane w czasie budowy sieci. Prace prowadzone były tylko częściowo w drodze, jednak nowy asfalt został ułożony na całej szerokości jezdni. Takie rozwiązanie było możliwe dzięki współpracy Sosnowieckich Wodociągów i Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

– Wspólnie z sosnowieckim MZUK-iem wykonaliśmy nową nawierzchnię na blisko 200-metrowym fragmencie ulicy Szpaków oraz na odcinku ulicy Chemicznej w rejonie przejazdu kolejowego do skrzyżowania z ulicą Rybną – dodaje prezes Kopczyński. Odtworzenia zostały wykonane również w ulicy Zamkniętej.

To nie pierwsza inwestycja Sosnowieckich Wodociągów w tej części Sosnowca. Kilka lat temu zakończył się jeden z największych projektów, czyli warta ok. 18 mln zł budowa sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, która obejmowała aż 21 ulic. Z kolei rok temu zakończyła się budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz tłoczni ścieków w rejonie ulicy Chemicznej. Trwająca od stycznia do listopada 2019 roku budowa kosztowała prawie 4 mln zł.

Redaktor Wodociągowiec

Źródło: Sosnowieckie Wodociągi

Chcesz częściej nas odwiedzać?

Subskrybuj Wodociągowca!

Redaktor Wodociagowiec.pl Dodany dnia: 23 marca 2021 18:50
 • Komentarze (0)
  Image placeholder

  Podobne artykuły

  Zobacz inne artykuły z tej kategorii.

  Fontanny zapadły w zimow…

  Wodociągi Miasta Krakowa: Fontanny zapadły w zimowy sen

  Wodą dowożą im beczkowoz…

  Wodociąg wyczerpany, w kranach sucho

  Zgłoś kandydaturę do tyt…

  Kongres Gospodarowanie Wodami i Ochrony Przeciwpowodziowej

  Ważne dla wprowadzającyc…

  Weszły w życie przepisy o rewitalizacji Odry